Stát Washington je připraven využít technologii blockchain

0
Washington, USA

Guvernér Washingtonu podepsal zákon o vytvoření pracovní skupiny, která bude hledat příležitosti v blockchainu pro průmysl a obchod.

Washington vytvoří blockchainový tým

Podle místní politické garnitury by podniky a průmysl pacifického severozápadního státu mohly získat určité výhody z blockchainu. Technologie blockchain je použita například v Bitcoinu, kde se jednotlivé transakce spojují do balíků – tzv. bloků – které musí být schváleny a zapsány do řetězce globální decentralizované databáze těžaři v rámci procesu těžby.

Guvernér státu Washington Jay Inslee ve středu podepsal návrh zákona, jehož cílem je rozšířit přijetí technologie blockchain ve státě napříč různými finančními a průmyslovými sektory.

Republikánská senátorka Sharon Brownová, která tento zákon navrhla, uvedla, že stát Washington ukazuje, že je připraven využít technologii blockchain „ve prospěch všech obyvatel Washingtonu, zaměstnavatelů a pracovníků.“

Tento nový zákon je zásadním prvním krokem při vytváření prostředí, které vítá nové obchodní vyhlídky, dychtivé hledat nové aplikace a ochotné identifikovat potenciální možnosti řízení dodavatelského řetězce a STEM vzdělávání,” dodala senátorka.

Za tímto účelem se vytvoří speciální pracovní skupina. Ta bude složena ze sedmi vládních úředníků a osmi vedoucích různých obchodních sdružení po celém státě.

Úkolem týmu bude „prozkoumat různé potenciální aplikace pro technologii blockchain.“ Nejpozději do 1. prosince 2023 tým předloží zprávu o svých zjištěních guvernérovi Washingtonu.

Že jde o zdlouhavý proces potvrzuje i samotná historie návrhu. Poprvé byl zákon navržen již v roce 2019, dokonce byl později i schválen, ale nakonec byl vetován guvernérem v dubnu 2020. Po téměř dvou letech se návrh konečně dočkal schválení až nyní, tedy koncem března 2022.

Washingtonská asociace technologického průmyslu (WTIA) nyní říká, že jde o „důležitý a základní krok k růstu blockchainového sektoru ve Washingtonu.“

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Další krypto-friendly místa v USA

Washington se může stát dalším z řady amerických států, které přijaly blockchainovou technologii nebo kryptoměnu.

Advertisement
  • Wyoming je regulační ráj pro blockchainové společnosti. Je domovem kryptoburzy Kraken’s Bank a uznává decentralizované autonomní orgány (DAO) jako právnické osoby.
  • Stát New York je rájem těžařů kryptoměn ve Spojených státech a podle CNBC přispívá 19,9 % k celkovému bitcoinovému hash rate v zemi.
  • 14 % hash rate Spojených států se díky levné elektřině a množství půdy soustředí ve státě Texas.
  • Na Floridě pak leží město Miami, které chce být “hlavním světovým městem” kryptoměn a blockchainu.

 

Ukrajina a válečné NFT muzeum; Rusko příjme BTC za ropu a plyn; Ostrov Satoshi schválen: Zprávy týdne

Grayscale nevylučuje žalobu, pokud SEC neschválí její ETF na Bitcoin

 

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *