Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Víkendový propad Bitcoinu vytvořil dosud největší CME Gap v hodnotě cca 5 tisíc USD

Prudký pokles Bitcoinu a kryptomarketu o víkendu vedl k tvorbě rekordně velké CME Gap (mezeře) v hodnotě bezmála 5 tisíc dolarů. Historie naznačuje možnost růstu ceny Bitcoinu, který by ji uzavřel.

Největší CME Gap

Víkendový pokles ceny Bitcoinu znamenal dosud největší CME Gap, téměř 5 000 USD. Otázkou zůstává, zda BTC spike uzavře tuto mezeru, jak k tomu v minulosti došlo již hodněkrát. Jedná se tedy o určitý indikátor, který naznačuje, že aktuální propad nemusí být definitivní a nemusí znamenat závěr bull marketu.

O co jde?

Bitcoin Futures platforma Chicagské obchodní burzy, která byla spuštěna na konci roku 2017, umožňuje institucionálním investorům obchodovat s bitcoiny na regulované platformě. Funguje v rámci pracovního týdne a zastaví obchodování během víkendu nebo oficiálních svátků.

Když se pondělní obchodování zahájí na signifikantně rozdílné ceně, než na jaké se v pátek uzavřelo, vytvoří se mezera – tzv. CME Gap.

Přesně to se stalo minulý týden. Bitcoin v pátek odpoledne uzavřel na CME zhruba 62 000 USD. Nicméně, vysoce rozbušný víkend, ve kterém hlavní kryptoměna klesla až přibližně $ 9,000 a následně část propadu smazala, znamenal, že CME zahájil příští obchodní den s podstatným rozdílem v ceně Bitcoinu.

Rekord

BTC se v pondělí začal obchodovat za něco málo přes 57 100 USD. Tento rozdíl v hodnotě téměř 5 000 dolarů se ve skutečnosti stal doposud největší CME Gap – pokud jde o vyjádření v americkém dolaru, nikoli však procentuálně.

TIP: Bitcoin zaznamenal o víkendu pád o tisíce dolarů! Masivní propady nejsou pro hodlery nic nového

Dvojitý CME Gap – protřepat, nemíchat!

Zajímavé je také to, že pokud Bitcoin opět stoupne na 62 tisíc, neuzavře se tím jen jeden CME Gap, ale rovnou dva. Další byl vytvořen minulý víkend když si top1 kryptoměna připsala hodnotu 1 000 USD. K tomu přidejte, že dokonce ještě třetí byl vytvořen na přibližně stejných hodnotách o týden dříve, ale byl uzavřen během několika hodin, a máte celý zástup mezer, které volají po uzavření.

BTC / USD na CME (zdroj: TradingView)

Nutno dodat, že část obchodníků těmto indikátorům nepřikládá váhu, byť skutečně historicky bývají naplněny. Bitcoin jako takový nemá žádné dny volna a funguje 24/7, stejně jako hlavní kryptoburzy.

 

Regulátor OCC: Americké banky mohou využívat stablecoiny a veřejné blockchainy

KryptoHodler našel podobnost mezi rokem 2017 a 2021. Naznačuje cenu 300 tisíc dolarů za 1 BTC v srpnu!

3 důvody, že altcoinová sezóna 2021 je oficiálně zde

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *