Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Circle – společnost stojící za USDC – oznámila plán být národní bankou digitálních měn

Circle je připravena začít působit jako banka digitálních měn pod dohledem Federálního rezervního systému, Ministerstva financí USA, OCC a FDIC, uvedl generální ředitel Jeremy Allaire.

Circle oznamuje velké plány

V pondělí společnosti Circle, která podporuje digitální platby Goldman Sachs, oficiálně zveřejnila plány na to, aby se ve Spojených státech stala národní bankou digitální měny s plnou rezervou. Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Circle Jeremy Allaire poznamenal, že Circle je ochotna působit pod dohledem a v rámci požadavků na řízení rizik Federálního rezervního systému, Ministerstva financí USA, Úřadu pro kontrolu měny a Federální korporace pro pojištění vkladů.

Allaire dále uvádí:

„Věříme, že bankovnictví s plnými rezervami, postavené na technologii digitální měny, může vést nejen k radikálně efektivnějšímu, ale také bezpečnějšímu a odolnějšímu finančnímu systému.”

V rámci těchto plánů by společnost Circle působila jako plně regulovaná banka. Jeremy Allaire dodal, že společnost Circle předpokládá, že její stablecoin USD Coin (USDC) bude nadále zvyšovat množství jednotek a rozroste se na „stovky miliard dolarů v oběhu” a stane se oblíbeným a důvěryhodným nástrojem v aplikacích finančních služeb a internetového obchodu.

„Zavedení národních regulačních standardů pro dolarové digitální měny je klíčové pro využití potenciálu digitálních měn v reálné ekonomice, včetně standardů pro správu a složení rezerv,” dodal Allaire.

USDC

Na rozdíl od bankovnictví s částečnými rezervami vyžaduje bankovnictví s plnými rezervami, aby banky uchovávaly plnou výši prostředků každého vkladatele v hotovosti a hotovostních ekvivalentech, připravených k okamžitému výběru na požádání. U stablecoinu USDC by přechod Circle na banku znamenal přísnější dohled právě i nad podložením USDC dolary, což by pro obchodníky na kryptotrhu, kteří stablecoin využívají, znamenalo vyšší bezpečí a celkově menší obavy

ohledně stabilní dolarové hodnoty do budoucna. Společnost Circle se také chystá na svůj vstup na burzu. Záměr na veřejné obchodování svých akcií potvrdila podáním registračního prohlášení na formuláři S-4 u americké Komise pro cenné papíry a burzy.

 

Americká vláda tlačí špatný zákon pro krypto do schvalování bez další diskuze: Příběh týdne [+UPDATE]

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Binance dramaticky snižuje denní limity pro výběr pro uživatele bez kompletního KYC

Pozor! Jedna americká senátorka je na válečné stezce proti kryptoměnám a “super kodérům”

London fork live: Ethereum spálilo přes 7 000 000 USD během prvního dne

NYDIG umožní přijetí Bitcoinu v 650 amerických bankách a družstevních záložnách

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *