Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kompromisní návrh neprošel: „Kdo ví, kolik inovací budeme potlačovat:” Follow-up

Zatímco Bitcoin roste a v době přípravy článku sedí na ceně 46 tisíc dolarů, v USA se tlačí regulace, která děsí fanoušky kryptoměn. Kompromisní návrh neprošel požadavkem na jednomyslné schválení a byl zamítnut.

Kompromisní návrh byl shozen ze stolu

Kdo ví, kolik inovací potlačíme, kdo ví, jaké nové aplikace nikdy nevzniknou,” řekl senátor Pat Toomey.

Kompromis, který předložil senátor Tom Carper, demokratický manažer návrhu zákona o infrastruktuře HR 3684, který navrhoval změnu ustanovení pro kryptoměny v bipartitní dohodě o infrastruktuře, nesplnil v Senátu požadavky žádosti o jednomyslný souhlas. To znamená, že návrh zákona dnes pravděpodobně půjde do plného hlasování bez dalších změn.

Na pozměňovacím návrhu se původně dohodli senátoři Pat Toomey, Cynthia Lummis, Rob Portman, Mark Warner, Kyrsten Sinema a Ron Wyden. Týkal se jediné věci a sice vyjasnění toho, co definuje termín “krypto broker.” Senátor za Alabamu Richard Shelby však vznesl námitku, když Carper nesouhlasil s přidáním Shelbyho vlastního nesouvisejícího pozměňovacího návrhu, který by přidal 50 miliard dolarů na financování obrany. To údajně stačilo k tomu, aby nemohl být tento dodatek do zákona přidán před jeho schvalováním.

Určitou naději však kryptosvět ještě chová, protože dohoda o infrastruktuře, pokud by prošla v Senátu, by mohla být ve Sněmovně reprezentantů ještě upravena. Jakýkoli dodatek by však vyžadoval jiné zákonodárce a pravděpodobně i jiné kompromisy. Senátor Toomey pak jen zopakoval, že těžaři, stakeři, poskytovatelé hardwaru a softwaru a vývojáři softwaru by pravděpodobně museli poskytovat informace, které nemají a nemohou je získat.”

Chci jen, aby se hlasovalo o pozměňovacím návrhu, který to opraví způsobem, na němž se shodnou obě strany, způsobem, který to omezí tak, aby se to vztahovalo jen na lidi, kteří jsou vlastně zprostředkovateli provozujícími centralizovanou burzu, kteří mají tyto informace,” řekl Toomey ohledně chystané regulace

a dodal: Vrátíme se k tomu, protože tím způsobíme velké škody. Kdo ví, kolik inovací tím utlumíme. Kdo ví, jaké nové aplikace se nikdy neobjeví. Je těžké předvídat, k jakému druhu zcela nemožného mandátu to povede, ale není to dobré a přivede nás to sem zpátky, když se budeme snažit uklidit nepořádek, kterému jsme mohli zabránit.”

Závěr

O zrychleném schvalování kontroverzních ustanoveních o kryptoměnách i celého amerického návrhu zákona o infrastruktuře jsme vás původně informovali v pondělí, první info jsme o problematickém ustanovaní zaznamenali teprve před týdnem, přičemž již dnes se o něm má rozhodnout. Zatímco se někteří senátoři s určitou znalostí kryptoměn snažili návrh na poslední chvíli upravit, do schvalování zřejmě půjde v původní verzi. Senátor Toomey však naznačil, že krypto ustanovení ohledně “brokera” v zákoně je tak špatné, že vláda bude stejně nakonec nucena se k němu vrátit a problematické části opravit. Mezitím však zákon může napáchat mnoho škod a potlačit inovace v krypto sektoru.

 

Americká vláda tlačí špatný zákon pro krypto do schvalování bez další diskuze: Příběh týdne [+UPDATE]

Pokud Tesla nemůže přijímat krypto, tento lehký elektromobil bude ekologickým kryptoměnovým uzlem: Daymak Spiritus

V kongresu USA se náhle “objevila” dosud nejrozsáhlejší regulace Bitcoinu a kryptoměn

HODL | Investice – jen spořit nestačí! Jak se stát investorem?

Bitcoin neslouží jen ke zbohatnutí, ale rovněž k zajištění proti měně, která se vymkla kontrole

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *