Pátek, 3 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

FBI varuje před podvody s kryptoměnami na internetu: Pozor na krádené účty na soc. sítích, phishing i podvodné reklamy

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) opět varoval před kriminálními aktéry, kteří využijí cokoli, aby vám ukradli vaše kryptoměny. Stačit může jen pouhá návštěva španého webu.

Únosci účtů na sociálních sítích pracují na „vytvoření pocitu naléhavosti“ svými příspěvky, říká FBI a žádá lidi, aby si prověřili jakoukoli webovou stránku nebo potenciální příležitost, než na ni kliknou.

Úřad jmenovitě hovořil o metodě „zločinců, kteří se vydávají za legitimní vývojáře NFT ve schématech finančních podvodů zaměřených na aktivní uživatele v rámci komunity NFT.“

ETF analytici Eric Balchunas a James Seyffart hovoří o výrazném zvýšení šance na schválení spotových bitcoinových ETF v USA

Zločinci buď získají přímý přístup k účtům NFT vývojářů na sociálních sítích, nebo si vytvoří téměř identické účty k propagaci nových verzí NFT. Podvodné příspěvky mají často za cíl vytvořit pocit naléhavosti, používají fráze jako „omezená nabídka“ a odkazují na propagaci jako „překvapení“ nebo dříve neohlášenou sérii.

V takových příspěvcích se podle agentury vyskytují phishingové linky, které nasměrují oběti na podvodné webové stránky. Obecně platí, že podvodné webové stránky vyzývají lidi, aby připojili své peněženky k uplatnění nebo nákupu NFT, ale místo toho jsou napojeni na smart kontrakt, který vede ke ztrátě finančních prostředků nebo majetku dané osoby.

V určitých případech pak byly zaznamenány i krádeže, při kterých byly odcizeny prostředky z peněženek, aniž by předcházelo připojení uživatele peněženky k podvodnému webu.

I proto je velmi důležité, abyste si dobře zkontrolovali, na jaké stránky klikáte. Uživatelé, kteří přišli o prostředky, podali alarmující svědectví o tom, že falešný web byl propagován v horní části výsledků vyhledávání Google jako placená reklama.

Pokud jde o to, jak mohla podvodná stránka odčerpat digitální měnu bez připojení peněženky, je několik možností. Na vině mohl být malware umožňující vzdálený přístup k počítači oběti, nebo mohla mít podvodná webová stránka někde skrytý odkaz na podpis peněženky MetaMask.

FBI zdůraznila, že lidé by si před kliknutím na odkazy měli prozkoumat a „prověřit každou příležitost,“ jako jsou překvapivé NFT dárky, s důrazem na pečlivou kontrolu případných nesrovnalostí v adresách URL webových stránek nebo názvech účtů.

Podle Wall Street Journal Binance zprostředkovává obchody za miliardy dolarů v Číně navzdory zákazu, burza to popřela

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Sdílejte naše články a podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *