Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

“Vedlejší” výnosy Coinbase přesáhly zisky z obchodování kryptoměn díky dohodě Blackrock a institucionálnímu zaměření

Kryptoburza Coinbase předčila odhady za 2. čtvrtletí. Má to však háček, polovina výnosů nepochází z poplatků za obchodování kryptoměn.

Coinbase vykázala ve druhém čtvrtletí roku 2023 čisté výnosy ve výši 663 milionů USD. Ve srovnání se stejným obdobím před rokem jde o 10% pokles. Stále však společnost překonala odhady.

To se Coinbase podařilo díky dohodě o správě s BlackRock a tržbám z dalších institucionálních služeb, navzdory nedávné žalobě ze strany SEC. Burza zaznamenala tržby z transakcí ve výši 327 milionů USD a čtvrtletní pokles celkového objemu obchodů o 37 %.

Podle Wall Street Journal Binance zprostředkovává obchody za miliardy dolarů v Číně navzdory zákazu, burza to popřela

Naproti tomu neobchodní výnosy burzy převýšily příjmy z obchodování s 335,4 miliony USD čistého příjmu z předplatného a služeb. Ani to však nestačilo, aby se společnost po odečtení nákladů neocitla již šesté čtvrtletí v řadě ve ztrátě.

Čistá ztráta Coinbase za 2 čtvrtletí činí 97 milionů dolarů. Ztráty do značné míry souvisí s poklesem transakcí v bear marketu. Celkové příjmy z transakcí, které burza získává za poskytování služeb obchodování s kryptoměnami, klesly o 13 % ve srovnání s prvním čtvrtletím, kdy došlo k výraznému oživení na trhu.

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong uvedl, že společnost se v příštích třech až pěti letech zaměří na neobchodní části podnikání, přičemž jako hlavní oblasti pojmenoval škálovatelnost, regulační jasnost a řízení krypto užitných funkcí.

Akcie Coinbase (COIN) zaznamenaly minima okolo 33 dolarů začátkem ledna tohoto roku. Jejich cena je velmi úzce napojena na cenu bitcoinů a dalších kryptoměn na kryptomarketu, kde krátce před tím vyvrcholil medvědí trh. V době přípravy článku se obchodují za 90,75 USD.

SEC žaluje zakladatele HEX! Richard Schueler, známý jako Richard Heart, čelí obviněním včetně podvádění investorů

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Sdílejte naše články a podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *