Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptozprávy: Žaloba na EOS; Pozitivní sentiment po půlení; Vitalik: Blockchain brání vzniku monopolů; Klesla rychlost těžby; Free TON pokračuje

Jsou tu další nepravidelné krypto zprávy na Hodlerovi. Tentokrát vám přinášíme tato témata: Žaloba na EOS; Pozitivní sentiment po půlení; Vitalik: Blockchain brání vzniku monopolů; Klesla rychlost těžby; Free TON pokračuje.

Nová žaloba na Block.​One za EOS ICO

1. října 2019 Krypto Hodler informoval o smířlivé dohodě společnosti Block.one, stojící za kryptoměnou EOS, s komisí SEC. Pokuta ve výši 26 milionů dolarů měla společnosti umožnit, aby se vyhnula dalším problémům a sankcím za domnělou neregistrovanou nabídku cenných papírů. Nyní však proti společnosti stojí ve spojení s ICO krypoměny EOS nová žaloba. Byla podaná včera (18. 5. 2020) a tvrdí, že ze 4 miliard vybraných od investorů bylo přes 200 milionů dolarů vědomě a úmyslně získáno od amerických investorů.

James Koutoulas, jeden z právníků žalobců, řekl že 200 milionů USD je holé minimum.” Žalobci dále argumentují: „…Obžalovaní agresivně lákali investory po celých Spojených státech. Block.one se poprvé představil na konferenci v New Yorku v květnu 2017 a ohlásil svůj příjezd nákladným reklamním prostorem na billboardu na Times Square.“

Po halvingu na trhu panuje pozitivní sentiment

Společnost The TIE zveřejnila data ukazující na velmi pozitivní sentiment na trhu s Bitcoinem. Týden po halvingu je nálada komunity udajně nejvíc pozitivní od roku 2017. Generální ředitel Joshua Frank vysvětlil, že průměrné denní skóre sentimentu za posledních 30 dní se určuje jako počet pozitivních recenzí ve vztahu k počtu negativních recenzí Bitcoinu. Kromě toho je podle dat The TIE také průměrný počet tweetů o Bitcoinu na maximech 2020. Zdrojem pozitivního sentimentu může být kromě halvingu také sučasná ekonomická situace.

Vitalik říká, že blockchain a monopol nejde dohromady

Zakladatel Etherea Vitalik Buterin tvrdí, že blockchain je v pozici, která mu umožňuje pomáhat antimonopolním zákonům v oblastech, kde je obtížné tyto předpisy vymáhat. V článku Blockchain Code as Antitrust napsaném Vitalikem společně s Thibaultem Schrepelem z Harvardské univerzity se např. uvádí: „Právo a technologie by se měly považovat za spojence – nikoli za nepřátele – protože mají komplementární silné stránky a defekty.“

Blockchain by měl s pomocí inteligentních smluv pomoct v situacích, kdy jsou zákony obtížně implementovatelné, například „když jsou jurisdikce vzájemně nepřátelské (přeshraniční


problém), nebo když stát nevymáhá právní omezení o výkonu moci svými zástupci nebo soukromými subjekty.
Autoři vyzvali antimonopolní úřady ke zvážení použití technologie blockchain, protože „sdílejí společný cíl,“ zastavení centralizace ekonomického vlivu. Avšak i samotný rozvoj a rozmach blockchainů by měl být pro antimonopolní agentury přínosem.

Rychlost tvorby bitcoinových bloků klesla

Pseudonymní BTC analytik digitalik.net na Twitteru zveřejnil, že v neděli bylo vytěženo jen 95 bitcoinových bloků. Říká: Za posledních 10 let jsme měli jen 8 dní s méně než 100 bloky.” Na vině je podle něj halving. Rychlost generování bloků závisí na aktuální hash rate a obtížnosti těžby. Obtížnost se automaticky upravuje každých 2016 bloků. Ani po úpravě by se však rychlost těžby nemusela vrátit na 10 minut / blok. „…Úprava se provádí na základě průměru za celé období (od poslední úpravy). A tento průměr není skutečným aktuálním obrázkem, protože zahrnuje také jeden týden před půlením,“ vysvětluje analytik.

Free TON plánuje distribuovat tokeny TON Crystal

Free TON je decentralizovaná komunita / síť založená na blockchainu TON. Ten byl původně zamýšlený a vyvíjnený Telegramem, který však po právní bitvě s regulátorem SEC od projektu ustoupil. Od pondělí jsou uživatelé, vývojáři a validátoři vyzváni k účasti na třech samostatných soutěžích. Free TON plánuje distribuovat tisíce tokenů TON Crystal (nebo jen TON) formou odměn. Soutěže jsou prozatím jediným způsobem, jak získat TON crystaly. Těch existuje přes 5 miliard, přičemž 85 % je plánováno distribuovat partnerům a uživatelům Free TON, 10 % získají vývojáři a zbývajících 5 % je určeno pro validátory. Vítáni jsou všichni kromě Američanů, a to z důvodu významných regulačních obav ve vztahu ke Spojeným státům.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *