MicroStrategy Michaela Saylora splatila půjčku Silvergate a nakoupila dalších 6,5 tisíc BTC za 150 milionů dolarů

0
btc, bitcoin

Obchodní zpravodajská firma slavná svým rozsáhlým investováním do Bitcoinu opět získává více BTC uprostřed nedávného oživení na trhu s kryptoměnami.

 

Letošní setkání G7 v Hirošimě přinese tlak mocností na koordinovanou regulaci kryptoměn, uvádí japonská média

 

Spoluzakladatel MicroStrategy a bývalý generální ředitel Michael Saylor na Twitteru oznámil, že firma splatila svůj úvěr ve výši 205 milionů dolarů společnosti Silvergate.

S odkazem na na formulář 8-K podaný u americké Komise pro cenné papíry a burzy zdůraznil, že MicroStrategy splatila půjčku Silvergate s 22% slevou.

Společnost také mezi mezi 16. únorem a 23. březnem 2023 navyšovala své bitcoinové rezervy. Nakoupila dalších 6 455 BTC za 150 milionů dolarů s průměrnou cenovkou 23 238 dolarů za jeden bitcoin.

S novým nákupem MicroStrategy zvýšila své celkové držby bitcoinů na 138 955 BTC. Své BTC kupovala za celkem 4,14 miliardy dolarů, v průměru 29 817 dolarů za coin, uvedl Saylor.

MacroStrategy, dceřiná společnost MicroStrategy, obdržela v březnu 2022 termínovaný úvěr ve výši 205 milionů USD od Silvergate Bank v rámci programu Silvergate Exchange Network Leverage. Půjčka byla zajištěna bitcoiny vlastněnými společností MacroStrategy a měla plánovanou splatnost 23. března 2025.

Po obdržení splacené částky společností Silvergate byla úvěrová smlouva ukončena a společnost Silvergate uvolnila svůj zástavní podíl na všech aktivech MacroStrategy zajišťujících půjčku, včetně Bitcoinu, který sloužil jako kolaterál, uvádí se v podání.

Advertisement

Naposledy společnost dokupovala Bitcoin v listopadu a prosinci 2022. Tehdy doplnila 2 395 BTC s průměrnou pořizovací cenou 17 181 USD za celkem 42,8 milionu USD.

 

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

V důsledku žaloby odteklo z Binance 3 400 bitcoinů během 24 hodin! Jaké další krypto je komodita podle CFTC?

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *