Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Mohly “fake news” o prodejích Mt. Gox a vlády USA vyvolat 7% dump Bitcoinu? Arkham Intelligence to odmítá

Blockchainová analytická firma Arkham Intelligence popírá, že by sehrála roli ve středečním bleskovém propadu, při kterém cena Bitcoinu spadla o 7 % za méně než hodinu.

 

Kryptoburza Coinbase podala žalobu na americkou komisi pro cenné papíry (SEC) kvůli mlčení o kryptoregulaci

 

V tuto chvíli se Bitcoin obchoduje za více než 29 tisíc dolarů. Ještě včera přitom po asi 10% růstu útočil na 30 000, než za pouhou hodinu cena hlavní kryptoměny klesla zhruba o 7 %, a to z 29 850 USD na 27 789 dolarů.

Některá krypto média informovala o údajné souvislosti propadu s falešným upozorněním společnosti Arkham Intelligence, která se zabývá analýzou blockchainu. Tato společnost totiž nesprávně odeslala varování, že peněženky spojené s Mt. Gox a americkou vládou začaly výrazně přesouvat své bitcoiny (a potenciálně prodávat).

K chybě podle Arkham Intelligence došlo v důsledku „opravy chyb,“ která vyslala na jejich analytickou platformu falešné upozornění „malé podskupině uživatelů.“ Upozornění bylo následně šířeno na sítích, například prostřednictvím tweetu oblíbeného účtu Tier10 k.

Ani výstraha ani tweet nemohly způsobit dnešní prudký pokles ceny BTC, popřela společnost svou roli během propadů.

 

Arkham dále uvádí, že zatímco k poklesu došlo mezi 19:17 a 20:01 UTC, upozornění a následné tweety byly odeslány později, a to ve 20:07 UTC a 20:08 UTC.

V každém případě však chybné upozornění vedlo k určité “vlně fake news”.

Podle údajů z průzkumníka blockchainu Blockchain.com bitcoinová adresa, o které se předpokládá, že je peněženkou americké vlády obsahující zabavené BTC ze Silk Road, skutečně byla účastníkem transakce z 26. dubna. Jednalo se však o příchozí transakci v hodnotě pouhých 0,19 USD. Žádné velké pohyby tak v danou chvíli skutečně neproběhly.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Bitcoin dnes prudce roste, zatímco doutnající bankovní krize způsobuje problémy další banky: First Republic Bank

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *