Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin dnes prudce roste, zatímco doutnající bankovní krize způsobuje problémy další banky: First Republic Bank

Aktuální pohled na kryptomarket nabízí téměř 10% růst Bitcoinu za posledních 24 hodin. BTC roste během problémů banky First Republic Bank.

 

Kryptoburza Coinbase podala žalobu na americkou komisi pro cenné papíry (SEC) kvůli mlčení o kryptoregulaci

 

Akcie First Republic (FRC) v úterý během pouhých několika hodin klesly o 50 %. K pádu došlo, když problémová banka odhalila masivní odliv zákaznického kapitálu.

Bank runy jsou nadále strašákem pro banky v USA i po celém světě, zejména během vysokých úrokových sazeb. Banka odhalila, že zákazníci v březnu uskutečnili výběry v hodnotě 100 miliard dolarů – číslo, které překvapilo analytiky a podnítilo nové obavy o zdraví amerického bankovního systému jako celku.

Novinář Fox Business Charles Gasparino uvedl, že bankéři spolupracující s First Republic nyní očekávají úplné federální převzetí problémové instituce. Uvedl:

Bankéři spolupracující s First Republic Bank říkají, že očekávají případnou vládní nucenou správu pro nemocnou banku poté, co vyčerpá řešení soukromého sektoru, jako je prodej aktiv a nalezení kupce, což se zdá být obtížné.

Představitelé velkých bank věřili, že vláda byla minulý týden připravena převzít FRC těsně předtím, než její oznámení o zisku rozdrtilo akcie.

Banka First Republic se již chystá propouštět, což se má týkat asi 20 až 25 % zaměstnanců. Otázkou je, jestli se podaří udržet společnost nad vodou.

Od začátku roku 2023 již akcie této banky klesly o 93 % a jejich úterní výprodej vyvolal další otřes v regionálním bankovním sektoru jako celku.

Mezitím Bitcoin opět reaguje růstem. Investoři doufají, že se hlavní kryptoměna chová jako bezpečný přístav v okamžiku problémů fiat měn a bankovního sektoru jako takového.

Cena BTC aktuálně po bezmála 10% růstu za posledních 24 hodin opětovně zamířila směrem ke 30tisícové hladině. Tato úroveň aktuálně působí jako rezistence.

Problémy bank připomínají doutnající bankovní krizi. Po pádu několika bank v březnu, včetně Silicon Valley Bank, došlo k relativnímu klidu před bouří. Nyní situace připomíná slabě doutnající bankovní krizi, zatímco se další banka ocitá v problémech.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Propagoval Gensler neregistrovaný cenný papír? Předseda SEC se objevil na videu, kde shilluje Algorand (ALGO)!

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *