Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoburza Coinbase podala žalobu na americkou komisi pro cenné papíry (SEC) kvůli mlčení o kryptoregulaci

Coinbase v pondělí podnikla právní kroky proti SEC. Žádá soud, aby donutil komisi odpovědět na dotazy z července 2022.

 

Co je Crypto Fear & Greed Index? Kde zjistit náladu investorů a jak interpretovat strach či chamtivost na trhu?

 

Kryptoburza podnikla preventivní právní kroky proti Komisi pro cenné papíry a burzy spojených států. Požaduje, aby regulátor sdělil svou odpověď na petici Coinbase z července 2022.

Jednalo se o dotaz, zda by stávající procesy tvorby pravidel pro cenné papíry mohly být rozšířeny na kryptoprůmysl. Zůstaly bez odpovědi SEC, která prováděla řadu vynucovacích opatření proti jednotlivcům a subjektům v kryptoprůmyslu.

Společnost Coinbase se soudní cestou dožaduje formální tvorby pravidel v sektoru digitálních aktiv a „regulační jasnost“ ohledně toho, jak by se stávající zákony o cenných papírech mohly vztahovat na sektor digitálních aktiv.

V žalobě se uvádí:

Je široce uznáváno – včetně úřadující komisařky SEC – že stávající požadavky na registraci a zveřejňování SEC jsou neslučitelné s digitálními aktivy, která se zásadně liší od akcií, dluhopisů a investičních smluv, pro něž byly zákony o cenných papírech navrženy, a že SEC tradičně musí minimálně stanovit, jak mají být tyto nevhodné a nekompatibilní požadavky přizpůsobeny digitálním aktivům. Ale SEC odmítla udělat i to…

Coinbase byla v březnu předmětem oznámení Wells od SEC. Podle tohoto formálního varování lze očekávat donucovací opatření proti burze.

Z veřejných prohlášení SEC a vynucovacích aktivit v kryptoprůmyslu se zdá, že SEC se již rozhodla naši petici zamítnout. Veřejnosti to ale zatím neřekli. Takže žaloba, kterou Coinbase dnes podala, jednoduše žádá soud, aby požádal SEC o sdílení svého rozhodnutí.

Uvedl to na blogu hlavní právní ředitel Coinbase Paul Grewal. Dále dodává:

Coinbase nebere žádné soudní spory na lehkou váhu, zvláště pokud se týkají jednoho z našich regulátorů. Regulační jasnost je pro náš průmysl opožděná. Přesto Coinbase a další kryptospolečnosti čelí potenciálním regulačním opatřením ze strany SEC, i když nám nebylo řečeno, jak se SEC domnívá, že se zákon vztahuje na naše podnikání.

Od ledna SEC zasáhla proti kryptoburzám Bittrex a Gemini, kryptolendingu Genesis a řadě jednotlivých aktérů obviněných z manipulace s krypto aktivy, včetně krypto podnikatele Justina Suna a zakladatele Terraform Labs Do Kwona.

Předseda SEC nedávno čelil kritice od několika členů kongresu na svém grilování před výborem pro finanční služby.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Exploit peněženky MetaMask není zdrojem masivního hacku Monahanové: Krádež 5 000 ETH za 10 mil. USD z OG účtů

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *