Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

KuCoin odškodní oběti falešné propagační akce, o kryptoaktiva přišli po hacku twitterového účtu kryptoburzy

Kryptoburza KuCoin oznámila, že plně uhradí všechny ověřené ztráty aktiv, které byly způsobeny falešnou propagační akcí na Twitteru.

 

Co bude znamenat MiCA pro kryptoměnové odvětví v EU? Reakce představitelů kryptoaktiv na novou legislativu

 

Kompromitování oficiálního účtu KuCoinu na Twitteru vedlo k tomu, že uživatelé přišli o své finanční prostředky kvůli falešným příspěvkům s akcí.

Kryptoplatforma uvedla, že hack se týkal výhradně jejich twitterového účtu. Již také slíbila, že uhradí veškeré finanční prostředky odcizené v důsledku incidentu. KuCoin uvádí:

..Po dobu asi 45 minut od 00:00 24. dubna (UTC+2) byla zveřejněna falešná akce, která bohužel vedla ke ztrátě majetku několika uživatelů. KuCoin plně uhradí všechny ověřené ztráty aktiv způsobené nabouráním sociálních sítí a falešnou akcí.

Burza zatím identifikovala 22 transakcí, které se incidentu týkaly. Další oběti se mohou obrátit na podporu kryptoburzy. Ta již také slíbila, že zvýši bezpečnostní opatření, aby k podobným incidentům v budoucnosti nedocházelo. Na vyšetřování spolupracuje s Twitterem.

Falešné příspěvky podvodníků na sítích je rozšířený fenomén současnosti. Zatímco řada podvodů zahrnuje falešné stránky, na Twitteru v minulosti opakovaně docházelo také k hacku vlivných účtů za účelem zveřejnění podvodných nabídek či propagačních akcí.

28. ledna hackeři převzali účet NFT projektu Azuki na Twitteru, což vedlo ke ztrátě 758 000 dolarů za pouhých 30 minut. Ještě známější je případ z roku 2020. Tehdy byly nabourány účty celé řady celebrit a vlivných jmen a později byl dopaden teprve 17letý hacker, který údajně útočníky vedl.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

Co je Crypto Fear & Greed Index? Kde zjistit náladu investorů a jak interpretovat strach či chamtivost na trhu?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *