Sobota, 2 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Nejstarší banka v USA přijímá kryptoměny; Sankce na kryptomixér Tornado napadeny u soudu; Cosmos error: Zprávy týdne

Vítejte u dalšího dílu pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. Bitcoin na kryptoburzách aktuálně mění majitele za 19 205 dolarů za jednotku. Bezvětří tak pokračuje další týden v řadě, kdy se cena hlavní kryptoměny prakticky nezměnila. Navzdory tomu je však v první desítce několik propadů. Cardano spadlo o 13,23 %, XRP má za sebou propad o 11,74 % a Solana se propadla o 8,91 % za 7 dní. Dominance BTC je pak na rovných 40 % kryptomarketu.

Graf BTC: posledních 7 dní

Nejstarší banka v USA přijímá kryptoměny

BNY Mellon nabídne krypto služby pro své zákazníky. Nejstarší americká banka s aktivy ve správě v hodnotě 43 bilionů dolarů přidává kryptoměny k aktivům, která drží jako správce v úschově.

Krypto je opravdu jen „špičkou kopí,“ ale tokenizovaná aktiva jsou velmi slibná, přestože jsou nejméně rozvinutá, řekl Michael Demissie, vedoucí digitálních aktiv a pokročilých řešení v BNY Mellon. Dodal, že nedávná bankovní studie ukázala, že více než 90 % institucionálních investorů hledalo investice v tomto segmentu.

Crypto custody služby zavedených institucí se postupně stávají normou s každou další příchozí institucí. Reálný vlastník kryptoměny je ten, kdo drží privátní klíče

, v tomto případě tedy banka.

Sankce na kryptomixér Tornado napadeny u soudu

Advokační skupina Coin Center vyrazila do soudního tažení proti americké vládě za kriminalizaci Tornado Cash. Aby kryptomixér Tornado a další jemu podobné očistili od sankcí, hodlají jít až k Nejvyššímu soudu, bude li to nutné.

Uživatelé podle nich mají právo na ochranu svého soukromí dané ústavou a neměli by být kriminalizování, pokud se rozhodnout zamezit tomu, aby trasparentnost blockchainu umožnila cizím lidem nahlížet do jejich finanční hostorie…

Yellenová, Gacki a OFAC podle žalobců „překročili svou zákonnou pravomoc“ tím, že přidali kryptomixer na svůj seznam sankcionovaných subjektů, protože Tornado Cash byl „nástroj ochrany soukromí mimo kontrolu kohokoli.“

Žalobci navíc říkají, že donutit uživatele odkrýt svá aktiva a umožnit každému vidět, kolik jich vlastní, je jako nakreslit mu na „terč na záda.“

Kryptonadšenec říká, že našel dosud ztracené zápisky Satoshi Nakamota a první verzi BTC

Cosmos (ATOM) a vážná chyba

Útok na BNB Chain z minulého týdne přiměl vývojáře altcoinu Cosmos ke kontrole jejich IBC kódu. Zjistili kritickou bezpečnostní chybu, která ohrožuje každý blockchain s podporou IBC.

Vyplývá to z oznámení zveřejněného spoluzakladatelem Atomu Ethanem Buchmanem. Chyba potenciálně ohrožuje všechny blockchainy v ekosystému Cosmos, včetně projektů Osmosis, Cronos či Evmos.

Buchman uvedl, že již byla přijata opatření k opravě hlavních IBC blockchainů. Oprava byla nejdříve zpřístupněna soukromě, aby vývojářům a validátorům poskytla čas na aktualizaci, než bude zranitelnost zveřejněna.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *