Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Potenciální spuštění CBDC se blíží! Evropská centrální banka vydala výsledky testování prototypu digitálního eura

ECB vyhodnotila výsledky prototypování digitální měny centrální banky (CBDC). Testovaly se různé případy použití digitálního eura, krátce před možným spuštěním pilotní verze.

 

Připravte se na překvapivé zvýšení úrokových sazeb! Generální ředitel JPMorgan vydává ekonomické varování

 

Pokud jste dosud marně hledali důvody pro zachování české koruny, digitální euro může být jedním z nich. Důvodem je potenciální plná kontrola a dohled nad vaší peněženkou, což CBDC umožňují.

Programovatelné peníze jsou velkým tématem po celém světě – nejen v Číně, kde se již začaly na velkém území používat. Cvičení ECB zkoumalo offline použití simulovaného digitálního eura a čtyři další případy interoperability se stávajícími platebními systémy.

Projekt byl součástí druhé fáze příprav Eurosystému na potenciální pilotní spuštění digitálního eura na podzim tohoto roku. Cvičení probíhalo od července 2022 do února 2023.

Eurosystém vyvinul centralizovaný systém vypořádání pro cvičení s názvem N€XT, který používal datový model nevyčerpaných transakcí (UTXO) údajně umožňující zachování soukromí peněženek při platbách. Pět prototypů zákaznických rozhraní, které představovaly různé případy použití, poskytly soukromé společnosti. Testovány byly i peněženky uživatelů.

ECB narazila i na tradiční problém dvojí útraty, který se podařilo vyřešit Satoshi Nakamotovi v případě Bitcoinu. Zpráva uvedla:

Zůstávají otázky, zda je stávající technologie schopna poskytnout v krátkodobém až střednědobém horizontu (pět až sedm let) bezpečné offline řešení připravené na výrobu.

Cvičení nicméně ukázalo, že online a offline digitální prototypy eura mohou být interoperabilní, i když jsou založeny na různých datových modelech a technických návrzích, dodává.

Respondenti souvisejícího průzkumu trhu preferovali komunikaci v blízkém okolí, rozhraní Bluetooth nebo QR kódy pro offline transakce.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Zpackaná komunikace byla pro Ledger „ponižující zkušeností,“ službu obnovy klíčů odložili, dokud nebude open source

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *