Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Rusko zrušilo plány na národní kryptoměnovou burzu, myšlenku jejího vytvoření nahradí větší počet regulovaných platforem

Ruská vláda již neplánuje spustit regulovanou národní kryptoměnovou burzu. Ta měla být součástí Moskevské burzy. Nadále však vysílá signály, že chce obcházet sankce pomocí kryptoměn.

 

Ethereum (ETH) se stává dominantní open source globální vypořádací sítí, může dosáhnout 51 000 USD, říká VanEck

 

Rusko bude v reakci na sankce pokračovat ve vytváření nových kryptoplatforem, řekl představitel Státní dumy Anatolij Aksakov.

Podle oznámení z listopadu 2022 místní vláda zvažovala spuštění jednotné kryptoburzy. Ruské ministerstvo financí bylo údajně mezi úřady, které takový plán nepodporovaly.

Aksakov, který vede výbor pro finanční trhy Dumy, poznamenal, že kryptoburzy by ruským podnikům umožnily zpracovávat přeshraniční transakce. Navíc prý umožní místním firmám vyhnout se sankcím, což pravděpodobně povede k omezením vůči takovým platformám.

Nyní lze údajně očekávat vznik nových kryptoburz v Rusku a bude potřeba je regulovat. Ruská centrální banka bude pravděpodobně hlavním regulačním orgánem dohlížejícím na kryptoburzy.

Podle viceguvernéra Bank of Russia Alexeje Guznova je příliš brzy mluvit o kryptoměnových burzách v Rusku v klasickém slova smyslu. Pravděpodobnější je, že takové platformy by spíše fungovaly jako organizace, které koordinují interakci mezi vývozci a dovozci při usnadňování přeshraničních transakcí. Takové organizace například pomohou ruským společnostem platit za paralelní dovoz, poznamenal.

Nový regulační mechanismus pomůže minimalizovat rizika sankcí a kybernetických útoků na infrastrukturu a také eliminovat problémy související s dominantním postavením na trhu.

Uvedl to výkonný ředitel pro dodržování předpisů BitRiver Oleg Ogienko s tím, že minimálně ze začátku bude třeba omezit nekvalifikované investory.

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem.Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

Turisté mířící na Bali byli varování: Budeme s vámi tvrdě jednat, pokud provedete kryptotransakci, říká guvernér

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *