Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Šéf OpenAI Sam Altman skenuje lidem duhovky tajemnou koulí a za biometrické ověření identity rozdává worldcoiny (WLD)

Do města dorazil “nový pistolník” s novým úkolem. Vlastní tajemný Orb – kouli, která není z křišťálu a dokáže rozpoznat duhovku člověka od duhovky umělé inteligence! Ti, kterým to vyčte z očí, získají modré z nebe a nějaké tokeny – worldcoiny.

Sám zakladatel Etherea k projektu uvedl, že s pokrokem umělé inteligence (AI) bude stále obtížnější rozlišovat mezi lidmi a stroji. Vitalik Buterin tvrdí, že systém biometrického prokazování totožnosti je cenný pro řešení „problémů proti spamu a koncentraci moci.“

Worldcoin spustil své tokeny Worldcoiny (WLD) 24. července, přičemž hlavní burzy, jako je Binance, již oznámily podporu. Největším esem protokolu je osobnost zakladatele. Tím není nikdo jiný než Sam Altman, který společně s Elonem Muskem v roce 2015 založil společnost OpenAI – tvůrce chatbota s umělou inteligenci ChatGPT.

 

Každým týdnem blíž k parabolickému růstu – Bitcoin překonal každou “black swan” událost bull marketem: Týden na trzích

 

Projekt má tři hlavní součásti. Obsahuje mobilní peněženku World App, digitální identitu World ID a tokeny. Worldcoiny jsou generované a rozdávané uživatelům, kteří se dostaví k některé z koulí Orb a nechají si naskenovat oční duhovku v rámci biometrického ověření ID.

Buterin hovořil potřebě nějaké decentralizované platformy poskytující důkaz o identitě s nulovými znalostmi a ochranou soukromí. Autoři Worldcoinu, kteří slibují postupný přechod projektu k decentralizaci, uvedli, že naskenování Orbem poskytuje:

..Důkaz o osobě, který je kryptograficky zabezpečený a používaný jako World ID. To vám umožní prokázat, že jste skutečným a jedinečným člověkem online, a přitom zůstat zcela v soukromí.

Globální digitální pas je údajně nastaven tak, aby byl uložen lokálně na mobilních zařízeních uživatelů a používal se k prokázání jejich identity způsobem zaměřeným na soukromí. Řešení by pak v budoucnosti mělo sloužit k ověřování totožnosti v rámci KYC a AML standardů.

Závěr

Kryptokomunita se zatím nedokáže shodnout, zda bude Worldcoin řešením digitální identity pro web3, nebo jen dalším z haldy zbytečných projektů upadajích časem v zapomnění. Jedno je však již prakticky jisté. – Navzdory titulkům některých médií skutečně nepůjde o digitální měnu, která má ambice či potenciál konkurovat Bitcoinu na čele kryptotrhu. Projekt navíc není zcela bezpečný.

Rizika zahrnují nevyhnutelné úniky soukromí, další narušení schopnosti lidí procházet internet anonymně, nátlak ze strany autoritářských vlád a potenciální nemožnost být v bezpečí současně těžit z decentralizace, dodává Buterin.

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.
Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností může být čistě náhodná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat. Vstupem na web Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

USA musí rychle zakázat CBDC! Kongresman Warren Davidson hovoří o budování finančního ekvivalentu Hvězdy smrti

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *