Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americká vláda vyslala signál kryptoinvestorům, pokud nezaplatí daně, zabaví jim kryptoměnu

IRS (americký federální úřad zabývající se výběrem daní a jeho vynucováním) říká, že je připraven chopit se portfolií neplatičů daní a zabavit jejich pozice v kryptoaktivech ve prospěch úhrady daňových závazků. Informoval o tom Bloomberg.

IRS varuje hodlery v USA

Pokud jste v USA držitelem kryptoměny s daňovými dluhy po splatnosti, může IRS zabavit vaše prokazatelné podíly, pokud nezaplatíte to, co dlužíte. Americký daňový úřad hodlá přikročit k vyvlastnění držitelů kryptoměn a vyslat silný signál, že agentura zachází s digitálními aktivy stejně jako s jakýmkoli jiným typem majetku, který lze zabavit. 

Robert Wearing, zástupce vedoucího právního zástupce IRS, na virtuální konferenci Americké advokátní komory řekl, že vláda klasifikuje digitální aktiva jako majetek. Jako takový můžou být tato aktiva zabavena, aby uspokojila daňový dluh, který nebyl splacen.

„IRS se zmocní tohoto majetku a pokusí se postupovat podle jeho obvyklých postupů, aby jej prodal a použil jej k uspokojení inkasa,” uvedl Wearin.

Majetek který lze zabavit

Ačkoli každý daňový úřad může získávat údaje o uživatelích kryptoměny prostřednictvím burz, jako jsou Coinbase a Kraken, prokázání vlastnictví se stává mnohem těžší, když jsou aktiva uložena v hardwarových peněženkách. Také jejich zabavení je v případě Bitcoinu  a dalších kryptoměn s otazníkem. Jediným způsobem, jak je možné tato kryptoaktiva v soukromých peněženkách odebrat jejich vlastníkům, je donutit je předat úřadům svůj privátní klíč / SEED. Nicméně, pokud daná osoba odmítne a úřad klíče nezíská, tak není způsob, jak by mohl kryptoměny

zabavit.

Úřad je však ve svých postojích neoblomný a říká:

„S virtuální měnou se zachází jako s majetkem a na transakce s virtuální měnou se vztahují obecné daňové zásady platné pro transakce s virtuálními měnami.“

Pokaždé, když je BTC převeden na hotovost, je to technicky zdanitelná událost v očích IRS a mnoha dalších daňových agentur po celém světě. Pokud si však investoři půjčují s použitím svých kryptoměn jako zástavy, což umožnují platformy jako BlockFI a Celsius, daně platit nemusí, protože se technicky jedná o půjčku. Tuto možnost doporučuje ředitel MicroStrategy Michael Saylor.

Kryptohodler v dubnu informoval o plánech amerického prezidenta Bidena, který chce výrazně zvýšit daňe z příjmů. Ty by se mohly v USA vyšplhat v některých případech až na zhruba 40 %.

 

BTC krvácí? Biden navrhne 39,6% daň z kapitálových výnosů na financování vzdělávání a péče o děti

Bitcoin strašlivě zaostává v ochraně soukromí a mělo by se to změnit, říká Edward Snowden

Trh zachvátila krvavá panika minuty poté, co Musk oznámil, že Tesla nepřijímá Bitcoin

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *