Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cena XRP prudce vyskočila na 3leté maximum! Nyní útočí na 1 USD a má kapku fundamentu

Kryptoměna XRP poskočila prudce nahoru a za posledních 7 dní se její cena zvýšila o více než 60 %. Za růstem se ukrývá kapka fundamentu v podobě drobného dílčího úspěchu u soudu i některých oznámení.

XRP útočí na 1 dolar

Jak vidíte na obrázku níže, ještě v neděli se XRP s kapitalizací 29 miliard dolarů a cenou cca 0,647 USD nacházel na 7. místě dle CMC. V tuto chvíli je jeho tržní cena o více než 50 % výše na hodnotě okolo 0,99 $ a kapitalizací 44,5 miliard. Již během přípravy tohoto článku dost možná dosáhne cenovky jednoho dolaru a případně ho pak překoná, nebo se zde růst zastaví. Za pumpou velmi paravděpodobně stojí některá z následujících zpráv či jejich kombinace.

Kombinace nedávných oznámení vedla kromě samotného růstu ceny k 257% nárůstu objemu obchodování s XRP za poslední dva dny. Objemy vzrostly z průměrného 24hodinového objemu 5 miliard dolarů 4. dubna na 18,4 miliardy USD 5. dubna.

(Zdroj: CMC)

Obnovený tlak na zvýšení globální finanční inkluzivity

Společnost Ripple, která vlastní většinu mincí, oprášila zaměření XRP na vytvoření přeshraniční platební sítě, která je inkluzivní a udržitelná. Nárůst ceny i objemu obchodování přišel poté, co společnost Ripple zveřejnila blog s názvem „Vytváření finančně inkluzivnější a udržitelnější budoucnosti.“ Ten pojednává o tom, jak se projekt spojil se „společnostmi zaměřenými na finanční technologie založenými na poslání, předními univerzitami, nevládními organizacemi, nadacemi a sociálními podnikateli za účelem vytvoření větší ekonomické spravedlnosti a příležitosti pro všechny.“

Hned poté společnost podpořila růst XRP další kapkou fundamentu. Včera totiž zveřejnila oznámení s podrobnostmi o své nejnovější akvizici určené k posílení jejích schopností přeshraničních plateb. Na svém Twitteru uvádí:

„#ICYMI [mohli jste zmeškat]Oznámili jsme naši akvizici 40% podílu v přeshraničním platebním specialistovi @Tranglo.”

Částečný ústupek SEC

Společnost Ripple zvítězila ve snaze udržet svou soukromou e-mailovou korespondenci mimo oči veřejnosti. V probíhajícím soudním sporu se na tom dohodla s Americkou komisí pro cenné papíry (SEC) na základě rozhodnutí soudu. Ten 31. 3. vyhověl návrhu Ripple na dočasné zapečetění čtyř dokumentů a nařídil redigování dvou dokumentů. Prvním byl e-mail mezi generálním ředitelem společnosti Ripple Bradem Garlinghousem

a anonymní osobou o společnosti Rippleworks, neziskové organizaci. Druhá je mezi anonymními stranami diskutujícími o veřejném vnímání  XRP a kontrolou Ripple nad ním.

Ripple ovšem podle svého právního zástupce Andrewa Ceresneyho nedosáhl dohody ohledně dalších dvou dokumentů. SEC nechce, aby společnost skrývala výměnu e-mailů, která obsahuje osobní finanční informace spoluzakladatele Chrise Larsena, ani ten, který sdílel strategii společnosti se soukromými investory. Ceresney uvedl:

„Všechny čtyři dokumenty jsou materiály k objevům podané u soudu v souvislosti se spory týkajícími se objevů, a proto se nejedná o soudní dokumenty,” uvádí  Ceresney a dodává, že z tohoto důvodu by neměly podléhat „veřejnému přístupu.“

Závěr

Růst na nová tříletá maxima nezastavil ani probíhající soudní spor z důvodu obvinění, že společnost Ripple získala prodejem XRP v probíhajících neregistrovaných nabídkách cenných papírů 1,3 miliardy dolarů. Společnost oznámila 40% akvizici v přeshraniční platební společnosti Tranglo, oprášila tlak na zvýšení globální finanční inkluzivity pro XRP a dosáhla drobného dílčího úspěchu u soudu. Nedávno pak soud umožnil držitelům XRP vstoupit do probíhajícího procesu a dal jim možnost podat návrh na intervenci, jak KryptoHodler informoval koncem března.

 

Facebook zaznamenal další katastrofální únik dat. Unikly údaje z účtů půl miliardy lidí na sociální síti

Tyler Winklevoss: Proč je nepravděpodobné, že vláda USA zakáže Bitcoin a uspořádá šmigrust na kryptoměny

Vlna fake objemů obchodování za miliardy dolarů zaplavila Uniswap jako pomsta za odfiltrování Delta.financial

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *