Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Jihokorejské úřady provedly razii na kryptoburzy Upbit a Bithumb! Zátah přišel po politickém skandálu Kim Nam-kuka

Prokurátoři v Jižní Koreji provedli razii v kancelářích dvou místních kryptoburz v návaznosti na probíhajícím vyšetřování politické kauzy související s kryptoměnami zákonodárce Kim Nam-kuka.

 

Kdy Bitcoin překoná maximum 69 tisíc dolarů? Kryptoměnový stratég odhadl časový termín pro ATH: Týden na trzích

 

Jihokorejský zákonodárce odstoupil po obvinění z údajného prodeje milionů dolarů v kryptoměnách před zavedením nových zákonů.

Tamní prokurátoři provedli razii v kancelářích dvou místních kryptoměnových burz. Důvodem bylo získání záznamů a dalších materiálů o transakcích Kim Nam-kuka.

Politik měl účty na Upbit a Bithumb. Policejní razie následovala bezprostředně po Kimově rezignaci z jeho politické strany 14. května.

Podezřelé transakce měly proběhnout v květnu a listopadu 2022. Zákonodárce v té době pracoval na legislativě digitálních aktiv. Navzdory svému odstoupení uvedl, že zprávy z médií, které ho obvinily, měly „falešná fakta“ a že „odhalí pravdu.“

Údajně také uvedl, že své krypto neprodal, ale převedl na jinou burzu. V roce 2021 měl podle místních médií vlastnit 800 000 coinů Wemix v hodnotě 4,5 milionu dolarů.

Zpráva z 8. května od The Korea Times tvrdila, že politik zlikvidoval přes 4 miliony dolarů v kryptoměnách, než Financial Action Task Force prosadila „travel rule.“ Sám pak údajně podpořil návrh zákona, který by odložil 20% daň z kapitálových výnosů u kryptoměn z roku 2023 na rok 2025.

Samotný Bithumb zaznamenal již jednu razii úřadů začátkem roku. V prosinci 2022 byl největší akcionář burzy nalezen mrtvý krátce poté, co byl obviněn ze zpronevěry a manipulace s cenami akcií.

2. února byl majitel burzy zatčen jihokorejskými úřady kvůli obvinění ze zpronevěry, manipulace s trhem a podvodných transakcí..

24. dubna Bank of Korea – jihokorejská centrální banka – získala pravomoc zahájit vyšetřování provozovatelů obchodů souvisejících s kryptoměnami. V rámci této nové pravomoci budou moci banky žádat o přístup k datům kryptotransakcí z burz působících v zemi.

O dva dny později zákonodárci schválili první revizi návrhů regulace kryptoměn. Novinka mimo jiné dává Komisi pro finanční služby pravomoc vyšetřovat a dohlížet na jakoukoli činnost související s „digitálními aktivy.“

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

SEC snižuje trest pro LBRY na dosažitelnější úroveň – místo původních 22 milionů dolarů teď požaduje 111 tisíc

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *