Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

#SPPN 27 | Není čas ztrácet čas? Kryptopřehled novinek je tu zas!

Přátelé, toto je 27. díl SPPN, který pro vás i tentokrát vydává váš oblíbený český web KryptoHodler.cz. Opět tu máme několik velmi podstatných novinek pro kryptosvět i kryptomarket. Tentokrát žádná zpráva významně nedominovala, tudíž nemáme hlavní téma. Snad jen to, že přišel čas, kdy bude vytěženo 18 mil. BTC a halving se blíží. No a taky je tu ten stablecoin Libra, zase…

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní, včetně stručného pohledu na kryptomarket.

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

UNICEF přijímá BTC a ETH a nebude je převádět na fiat!

G7: Globální stablecoiny představují riziko pro finanční stabilitu

Pokud se celý systém zhroutí, zlato umožní nový začátek! Čeká nás restart?

Grayscale dostala povolení pro 1. veřejně obchodovatelný indexový fond digitálních měn

Ford, BMW a další 3 automobilky budou v USA testovat blockchain k identifikaci vozidel

Kongresman Warren Davidson doporučil Facebooku Bitcoin místo Libry

Vzrušující týden | Těžaři očekávají milník – 18 milionů vytěžených BTC

Žena promluvila o údajném podvodu OneCoin a příznivci jí nyní vyhrožují smrtí!

Falešné objemy obchodování | Nasdaq má proti nim nový index

Není čas ztrácet čas!

Nuže dobrá, jak sami vidíte, začátek týdne nebyl nikterak nezajímavý. Přišla celá řada poměrně zajímavých novinek. Můžete si povšimnout, že jsme dělali co jsme mohli, aby byl náš výběr co nejzajímavější a abychom tak neztráceli svůj ani váš čas.

A když už je řeč o čase, přišel čas na vytěžení BTC mince č. 18 000 000. Kulatá tisícovka vytěžených mincí je událost, které se už jen tak rychle nedočkáme. Zbývá totiž vytěžit pouze 3 mil. bitcoinů. Podle odhadů by přitom mohlo trvat více než sto let, než se začneme blížit poslednímu bloku. Více si můžete přečíst v článku o blížícím se dosažení 18 milionů bitcoinů.

Čas na odstřel stablecoinů?

Paradigma okolo Libry a dalších stablecoinů se mění. Libru opouštějí zakládající členové a partneři a nevypadá to s tímto facebookovským projektem dvakrát růžově. A začínají se dít věci. Skupina G7 vypracovala správu, kde se hovoří o tom, že globální stablecoiny jsou vážné riziko pro finanční stabilitu.

V průběhu letošního roku jsme zaznamenali řadu nových stablecoinů, nejedná se tedy zdaleka jen o Libru. Některé z nich vydaly banky, které dříve kritizovaly kryptoměny. Namátkou můžeme zmínit třeba JPMorgan Coin či také nejznámější stablecoin Tether (USDT), který také čelí vážným problémům v USA.

No největší radost nám všem v této souvislosti udělalo nedávné prohlášení Kongresmana Warrena Davidsona.Ten totiž konečně řekl nahlas to, co si mnozí již nějakou dobu tiše šeptali. Facebook by měl zanechat tučné plány na vlastní stablecoin a místo toho jednoduše použít ve své peněžence Calibra Bitcoin.

(Více aktuálních novinek si přečtěte sami, výběrem z článků uvedených výše.)

Kryptomarket

Bitcoin právě klesá, a to již mírně pod 8 tisíc USD. Jak možná víte, sledujeme také jeho dominanci, která je pro nás v kombinaci s cenou BTC hlavním ukazatelem stavu trhu altcoinů. Momentálně se držíme v oblasti mezi 66 a 70 %, kam se dominance nejsilnějšího vozu této stáje před časem uchýlila po neúspěšném průrazu nad 70 %. Altcoiny začínají být pomalu v kurzu a nedivil bych se, kdyby do konce roku dosáhly tržíno podílu nad 40 % kryptomarketu.

Nyní se však všechny oči upírají na Bitcoin, který velí a rozhodne o dalším pohybu celého trhu. V případě pádu pod 8 tisíc se brzo můžeme podívat někam k 7 300 až 7 200 USD, v případě růstu bychom se naopak poměrně rychle mohli vyšvihnout až ke 12 tisícům za jednotku krále.

Závěr

Čas běží a máme tu jíž 42 týden roku 2019. A je to vzrušující týden, protože se očekává těžařský bitcoinový milník. Řeč byla také o možném zhroucení systému, přičemž i stablecoiny prý představují pro stabilitu ohrožení. Automobilky testují blockchain, UNICEF pomáhá dětem a hodluje pro ně BTC a ETH dary. Žena promluvila o OneCoinu a čelí výhrůžkám smrtí. A NASDAQ zalistoval kryptoindex, který udajně umí filtrovat fake objemy… Bitcoin je za 8 tisíc a Facebook by ho měl přiat na svou platformu místo zbytečné a odmítané Libry.

 

-Kytka (Steemit, Publish0x, facebook)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co číst dále?

HODL | Co je Howeyův test a jaký je jeho dopad na kryptoměny?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *