Pátek, 19 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

#SPPN 32 | Dušičky, burzy a bezpečnostní rady a zásady, které vás uchrání před pády

Dnes tu máme Dušičky. Zapalme tedy svíčky a když už držíme kryptoměny, připomeňme si opět základní bezpečnostní pravidla. Jsou to rady, které vám mohou ušetřit nemalé ztráty, tak proč tomu nevěnovat pár minut, že? Kromě toho, jako vždy, stručný náhled na poslední kryptozprávy, novinky a kryptomarket.

V minulém díle zaznělo: „Nevíme, kolik policajtů je třeba k výměně žárovky, ale slavnostní rozsvícení loga BTC by mělo být možné i bez použití žárovek.

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní, včetně stručného pohledu na kryptomarket.

Přehled novinek je tu, fungujeme i na Dušičky:

V této části shrnujeme pár posledních novinek druhé poloviny 44. týdne, ani Dušičky nejsou důvodem k pauze. Pokračujeme pod náhledy. Je na vás, jak s tímto materiálem naložíte, takže pokud chcete, můžete si některé novinky přečíst, přeskočit tuto část, nebo se sem vrátit později. 🙂

Whitepaper

První zpráva se týká Satoshiho Nakamota, který před 11 lety poprvé zveřejnil Whitepaper Bitcoinu. Tento článek doporučujeme nevynechat a využít také na konci článku odkaz na kompletní překlad tohoto zásadního dokumentu, na základě kterého byl o několik měsícu později spuštěn Bitcoin.

Dnes, před 11 lety Satoshi Nakamoto publikoval Bitcoin White Paper

Mt.Gox

Nejzávažnější katastrofa, jakou kryptomarket zažil a doufejme, že už podobnou věc nezažije. Starší členové kryptokomunity pamatují burzu Mt.Gox, která v roce 2014 skončila a dosud nebyly vypořádány zlomkové náhrady pro uživatele z peněz, které se podařilo zachránit před hackery.

Lhůta pro podání žádosti o odškodnění uživatelů Mt. Gox se posouvá na jaro 2020

Itálie a online platby

Další velice zajímavá zpráva, kterou jsme na Hodlerovi v druhé půli tohoto týdne zpracovali, se týká Itálie. Zdejší televize zveřejnila výsledky výzkumu, které tvrdí, že co se týče online plateb, Bitcoin ukořistil slušné třetí místo a s přehledem poráží platební karty. Komunita je z toho poněkud v šoku…

Podle nového výzkumu Italové dávají přednost Bitcoinu před kartou Visa a Mastercard při online platbách

Hack BitMEX Twitter

Hacker naboural a zneužil twitterový účet burzy BitMEX. Ta se navíc potácí ve skandálu úniku uživatelských e-mailů. A proč je to tak vážný problém? Na to se již zaměříme v následující části, kde si stručně shrneme některá bezpečnostní pravidla a zásady.

BitMEX měl hacknutý Twitter, prostředky zákazníků jsou prý v bezpečí

Dušičky

Než se vrhneme na bezpečnost, zastavme se na chvíli také u Dušiček. Kéž bychom mohli vydat bulvární článek, ale dobře víte, že to my neděláme. Kdybychom mohli, asi bychom se z blízka podívali na válku mezi Halloweenem a Dušičkami a její aktéry a aktérky. A proč? Protože samotnými slovami nelze ani vyjádřit, jak je tato válka zbytečná a přál bych si, aby to co nejvíce lidí pochopilo.

Samotný význam jednotlivých svátků by měl převážit nad tím, kolik zase Češi nebo Slováci utratili v supermarketech a kdo kde zastává jednu nebo druhou stranu tohoto hloupého “sporu”. Uvědomme si, že když se trochu naladíme na to, co tyto svátky v sobě skrývají, zjistíme, že nám vlastně připomínají naši vlastní pomíjivost.

V každodenním životě máme ve zvyku zapomínat na to, co je doopravdy důležité. Nechť se tedy každý z vás zamyslí, co by dělal, kdyby dnes zjistil, že už tady žít dlouho nebude. Náš čas je ale doopravdy omezený a jednou všichni staneme před tvrdou pravdou, že většina věcí, které dnes tak prožíváme, jsou ve skutečnosti zcela bezvýznamné. Zapalme tedy svíčky za ty, kteří to již zjistili a udělejme radost také dětem…

Bezpečnostní zásady

V závěru týdne si připomeneme památku mrtvých a příhodně se nám také připomíná, že také kryptoburzy “umírají”. Stalo se to burze Cryptopia a řadě dalších, nejtvrdší dopad však měla kombinace hacku a špatného vedené svého času největší kryptoburzy Mt.Gox. Také dnešní poměrně velká burza – BitMEX – měla určité problémy, jak už bylo řečeno, prostředky jsou však v bezpečí, tedy alespoň pro tuto chvíli.

  • Doporučujeme využít náš článek o bezpečnostních pravidlech a věnovat pozornost všem bodům. Najdete jej ZDE.

Jak nám připomínají hacknuté burzy, jedním ze základních pravidel, na které bychom se měli snažit nezapomenout, je mít své privátní klíče v bezpečí. Když nemáte soukromý klíč, nevlastníte kryptoměnu (Bitcoin). Historie nás učí, že bychom se vždy měli snažit mít na burzách co nejméně.

Osobně se také přikláním k tomu, že pokud je řeč o HODLu, měli byste využít bezpečnou hardwarovou peněženku, kryptoměny velmi opatrně a pečlivě “uskladnit” a postarat se o to, aby se k nim nikdo další nedostal, snad s výjimkou jedné blízké osoby (pro případ vašeho úmrtí).

Dobré je občas udělat revizi, ověřit si, že máte stále bezpečně uloženy papírové záznamy / zálohy hesel, seedy a paperwallets. Častá příčina ztráty prostředků je kromě hacku burz také phishing. Naopak velmi vhodné je mít všude silné a pokaždé jiné heslo, využít Two-factor authentication (2FA) a před každým přihlášením si ověřit, že se skutečně nacházíte na dané stránce/peněžence.

Toto jsou určitě ty nejzákladnější věci, které rozhodně stojí za to nepodceňovat a připomínat si je, i když je spousta z vás již asi bude znát. Čas od času se k nim ještě vrátíme a připomeneme si také další body.

Kryptomarket

Sobotní nálada na kryptoměnových trzích je velmi mírně pozitivní a jsme za dnešek v lehkém plusu. Stále se však žádný významnější pohyb neudál a Bitcoin tak sedí na hodnotách aktuálně lehce nad 9 300 amerických dolarů. Altcoiny jako celek od minulého dílu neudělaly prakticky nic a stále se nacházejí na 32,6 % kryptomarketu. Zbylých 67,4 % dominance pak i na konci 44. týdne 2019 patří Bitcoinu.

Závěr

Dušičky nebo Halloween? Za mě samozřejmě obojí! Není důvod, stavět to proti sobě. Halloween je 31. 10, Dušičky 2. 11., jedná se o dva různé svátky a každý z nás si může svobodně vybrat, zda chce některý z nich slavit, slavit oba, nebo klidně ani jeden. SPPN vyjde zase ve středu, do té doby pro vás opět připravíme řadu zajímavých článků a novinek. Užijte si dnešní večer a nezapomeňte, že většina věcí, které se vám jeví jako důležité, budou již brzy naprosto nepodstatné.

 

-Kytka (Steemit, Publish0x, facebook)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Co číst dále?

Krypto Online Svet | Opatruj svůj Bitcoin! Čínské FOMO bez Bitcoinu?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *