Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Vyhýbejte se podvodům v kryptoměnovém prostoru jako začátečník

Jako začátečník můžete narazit na jeden z největších problémů současného kryptosvěta. Řeč je o monstrózním množství podvodníků, kteří se nasáli na kryptoměnový prostor. Tito scameři se vás na 100 % pokusí okrást. Důležitá rada tedy zní: vyhýbejte se podvodům!

Začátečník v kryptosvětě tohle musí vědět

Pro nezasvěcené může být odvětví kryptoměn nebezpečným místem. Podvodníci a zloději se snaží vymýšlet stále nové metody, jak vymámit krypto z nic netušících obětí. Drtivé většině těchto podvodů se přitom lze vyhnout. Nenechte se okrást!

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak toho dosáhnout, je udělat si vlastní výzkum – Do Your Own Research (DYOR). Pamatujte, že je neuvěřitelně obtížné najít skutečně objektivní informace o projektech, protože existuje obrovské množství ovlivňujících osob – odborníků, kteří jsou ochotni propagovat téměř cokoli, pokud jsou odměněni.

ICO se “těší” mnoha podvodům

Všemožné počáteční nabídky mincí jsou jedním ze způsobů, jak můžete snadno snížit své bohatství. Uživetelé, kteří jsou tu již déle, vám potvrdí, že šance trefit se do v budoucnosti úspěšného tokenu se podobá sázce do loterie. Jako začátečník se proto nenechte unést a nepodléhejte krátkodobým hypům či placeným reklamám.

Kód

Jak říká staré rčení kryptokomunity, „kód je zákon.” Jen málo lidí však má znalosti k tomu, aby kód sami auditovali. Existují však společnosti, které se tím zabývají a kde můžete vyhledat spoustu užitečných informací. Můžete si například ověřit, zda má inteligentní smlouva nějaké funkce, které majitelům umožňují razit mince, přetočit nebo pozastavit transakce, a další funkce, které by mohly být zneužity.

Nevěřte podvodům – pozor na nereálné sliby

Investice jsou rizikové, ale to není zdaleka všechno.

Společným jmenovatelem mnoha těchto podvodů je příslib kryptoměny zdarma. Stačí tak málo. „Pošlete nám své bitcoiny a my vám pošleme nazpět dvojnásobek!”  Celý kryptoprostor je zdánlivě plný dobrosrdečných a hodných jedinců i společností, kteří nemají nic jiného na práci, než platit za reklamu pro své projekty, kde každému rozdávají zdarma Bitcoin a další kryptoměny.

Také tu máme stále nové platformy, které vám vyplatí rovnou několik procent denně. No neberte to!

Závěr

Vyhýbejte se podvodům a studujte základy. Jděte na to správně, učte se, co je Bitcoin a kryptoměny. Používejte ověřené burzy, jako je Coinbase a Binance a po nákupu si hned své krypto vložte do své peněženky, ke které máte v bezpečí uložen SEED. Nikomu nedávejte své privátní klíče ani SEEDy, nikdy! Nevěřte slibům, které jsou až příliš dobré, aby to byla pravda.

Bezpečnost | Důležitá pravidla při nákupu a hodlování kryptoměn a jak ochránit své krypto

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *