Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Binance roky tutlala vazby na Čínu, tvrdí Financial Times! Společnost to důrazně odmítá: 8 tisíc zaměstnanců žije jinde

Binance podle FT v roce 2017 oznámila svůj odchod z Číny. Čína se v roce 2021 rozhodla zakázat obchodování s kryptoměnami, přičemž potlačování krypto průmyslu začalo již v roce 2017. Podle Financial Times si však kryptoburza přesto ponechala zaměstnance a operace v Číně.

 

MicroStrategy Michaela Saylora splatila půjčku Silvergate a nakoupila dalších 6,5 tisíc BTC za 150 milionů dolarů

 

Generální ředitel Binance Changpeng „CZ“ Zhao a další vysocí manažeři léta tajili vztahy s Čínou. Financial Times to uvádí s odkazem na dokumenty, které to údajně dokazují.

Podle zprávy měla Binance ještě v roce 2019 nějaké zaměstnance a kancelář v zemi. Také měla používat čínskou banku se sídlem v Šanghaji pro výplaty zaměstnancům.

Už nezveřejňujeme adresy našich kanceláří… Lidé v Číně mohou přímo říci, že naše kancelář není v Číně, napsal údajně Zhao ve firemních zprávách.

S denním objemem obchodů přes 8,5 miliardy dolarů je Binance největší světovou kryptoměnovou burzou. Ze zprávy plyne, že vedení Binance mělo cíleně nabádat své zaměstnance, aby veřejně nepotvrzovali zprávy o tom, že má společnost nějaké kanceláře v Číně.

Společnost to odmítá. Kryptoburza tvrdí, že nikdy nebyla registrována v Číně a nepůsobí tam. Všech 8 000 zaměstnanců na plný úvazek žije v Evropě, Americe, na Středním východě, v Africe a Asii a Tichomoří, uvádí Binance.

V reakci na zprávu FT mluvčí Binance uvedl:

Nepůsobíme v Číně ani nemáme žádnou technologii, včetně serverů nebo dat, se sídlem v Číně. Ddůrazně odmítáme tvrzení o opaku.

Aby bylo jasno, čínská vláda, stejně jako jakákoli jiná vláda, nemá přístup k datům Binance, s výjimkou případů, kdy reagujeme na zákonné a legitimní požadavky při vymáhání práva.

Mluvčí Binance dále dodává:

V Číně jsme sice měli call centrum zákaznického servisu, které sloužilo globálním zákazníkům mluvících mandarínštinou, ale těm zaměstnancům, kteří si přáli zůstat ve společnosti, jsme nabídli pomoc s přesunem od roku 2021.

Závěr

Podle FT se Binance dopustila toho, že v Číně navzdory zákazu komunistické strany provozovala určitou blíže nespecifikovanou část svých operací v roce 2019. Ačkoli již v roce 2017 země začala zavírat kryptoburzy a potlačovat kryptomarket, oficiální zákaz obchodování s kryptoměnami v Číně proběhl až v roce 2021.

Zatímco v USA podobný zákaz oficiálně neplatí, hned dvě největší a nejoblíbenější kryptoburzy – Binance a Coinbase – zde čelí žalobám, které přímo souvisí s oborem jejich činnosti. Pokud by soud zakázal Binance nadále působit v USA, může ji zde potkat podobný osud, jako právě v komunistické Číně.

 

 

Máte rádi hodlerský web? Navštivte naši donate sekci a staňte se přispěvatelem. Nebo se s ostatními podělte o svůj názor v komentářích.

Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.
Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

„TikTok Ban Bill“ se nezaměřuje jen na sociální síť, uživatelé VPN riskují 20 let vězení v USA podle nového zákona

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *