Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Sobotní Přehled Posledních Novinek (#SPPN12) – Převálcují Nás Státní “Kryptoměny”?

Kryptosvět nikdy nespí a stále je z čeho vybírat ty nejzajímavější zprávy, novinky, výroky a další aktuality. Konec 34. týdne roku 2019 přinesl řadu novinek. Snažili jsme se pro vás vybrat TOP9, jako vždy. Ve 12. díle SPPN se vás zeptáme: Převálcují nás státní “kryptoměny”?

Co to je?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. Nemusíte se prokousávat dlouhými odstavci omáčky a názorů redaktorů a vše podstatné si přečtete během chvilky.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Středeční, resp sobotní, přehled posledních NEWS vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní.

SPPN

V době přípravy SPPN je Fear & Greed Index na 39 bodech. I to značí poměrně velký strach na trhu s Bitcoinem. Nicméně ve čtvrtek index strachu a chamtivosti vytvořil naprosté LOW s hodnotou pouze 5. V závěru týdne se také opakovaly pozitivní zprávy pro XRP, které však neměly velký vliv na cenu.

IOTA našla reálné využití v parkovací aplikaci německé společnosti. Nicméně, zatím jsme nějaké radikální oživení trhu s altcoiny nezaznamenali. Navíc někdo spočítal, že při započítání likvidity se dominance Bitcoinu aktuálně nachází na brutálních 90 %. Tedy, vychází to z dat společnosti Arcane.

Indie pořád hledá své místo v kryptosvětě. Zatímco politické špičky přislíbily plošný zákaz kryptoměn, tamní centrální banka se hájí u soudu za předchozí likvidační opatření proti kryptopodnikům. Libra je pak stále žhavým tématem. Členové se bojí tvrdého regulačního postihu za účast a zvažují odchod z projektu.

CEO Binance je v jednom ohni. Po nedávných problémech a svém oznámení, že předá pochodeň, nadále řeší jednu věc za druhou. Nejprve oznámil problém způsobený Amazon Web Services (AWS) a následně oznámili, že uživatelé zasaženi krádeží KYC dostanou celoživotní VIP.

Zajímavé prohlášení udělal guvernér Bank of England na shromáždění centrálních bankéřů z celého světa na Jackson Hole ve Wyomingu. Plánovaný stablecoin Libra od Facebooku je podle něj převratná technologie narušující paradigma.

Převálcují Nás Státní “Kryptoměny”?

Zároveň tato indície nasvědčuje tomu, že by si centrální banky mohly společně vytvořit mezistátní digitální měnu, která naruší pozici dolaru, ale teoreticky také Bitcoinu. Dejte nám vědět do komentářů, co si o tom myslíte a zda mohou státní “kryptoměny” převálcovat kryptomarket.

Ale zpět k novinkám. Hash power Litecoinu se po halvingu snížila o 28 %. Někteří těžaři povypínali své stroje v důsledku nízké ceny a poloviční odměny za vytěžený blok. Samotná síť sice ztratila na síle, ale díky automatické úpravě obtížnosti těžby to nemá zásadní vliv na její fungování. S růstem ceny můžeme očekávat zotavení.

Platební zprostředkovatel BitPay má na triku skandál, když znemožnil charitativní dar. Dárce se rozhodl věnovat 100 tisíc $ na ohněm zasažený deštný prales. Platba však nebyla schválena. A konečně, Bitcoin dosáhl významný milník – 100 000 obchodníků a organizací nyní přijímá bitcoiny.

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

Fear & Greed Index na ATL, XRP Přidán do Indexu NASDAQ, IOTA Parkovací Aplikace

Skutečná Dominance Bitcoinu je 90 % – Podle Studie Společnosti Arcane

Indická Centrální Banka u Soudu za Protiústavní Oběžník Likvidující Krypto Podniky

CZ Řešil Další Problém Binance, Libra – Členové Zvažují Ukončení Projektu Kvůli Regulačnímu Tlaku

Hash Power Litecoinu se po Halvingu Snížila o 28 % – Někteří Těžaři Odpojili Stroje

BitPay Blokuje Charitativní Dar 100 Tisíc $ v BTC na Ohněm Zasažený Deštný Prales

Binance Rozdá Potenciálním Obětem “KYC” Hacku Celoživotní VIP

Guvernér Bank of England: Digitální Měna má Potenciál Oslabit Pozici Dolaru

Milník: 100 000 Obchodníků a Organizací Přijímá Bitcoiny

Kryptomarket

Bitcoin stále osciluje kolem hranice 10 000 USD za jednotku. Momentálně se dá říct, že si sedí na tomto supportu. V tomto směru se od minulého dílu moc nezměnilo a na další vývoj si tak musíme počkat. Mohli bychom najít výroky obchodníků, kteří očekávají prudký růst, i těch, kteří čekají na výprodej. Často po takovém období “před bouří” přichází poměrně prudký pohyb, ať už nahoru či dolů.

Závěr – převálcují nás státní “kryptoměny”?

Týden je skoro za námi a máme skutečně co zpracovávat. Ta rychlost, s jakou to celé postupuje je skutečně velká a stále přicházejí zásadní novinky a zprávy. Nezapomeňte nám napsat svůj názor na státní kryptoměny. Mohou podle vás  představovat nebezpečí pro Bitcoin a další decentralizované projekty?

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *