Pátek, 1 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Středeční Přehled Posledních NEWS (#SPPN8) – Stále Počítáte v Bitcoinech?

KryptoHodler vás pravidelně zásobuje pěknou řádkou novinek a informací z kryptosvěta. Dnes je středa, a to znamená, že je tu další díl našeho pravidelného přehledu SPPN. V dnešním díle se vás zeptáme: „Stále počítáte v Bitcoinech?”

Co to je?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. Nemusíte se prokousávat dlouhými odstavci omáčky a názorů redaktorů a vše podstatné si přečtete během chvilky.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Středeční, resp sobotní, přehled posledních NEWS vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní.

SPPN

Týden na Hodlerovi začal úspěšným halvingem Litecoinu, který proběhl v pondělí krátce po poledni. Odměna pro těžaře LTC se tak snížila z 25 na 12,5 mincí. V tuto chvíli se Litecoin obchoduje za 90 dolarů, přičemž minuty po halvingu cena krátkodobě vystřelila nad 100 $.

Americká Komise pro obchodování komoditních futures (CFTC) zařízla LedgerX, který možná již otevíral láhev sektu na oslavu prvenství. V tuto chvíli je tedy USA oficiálně stále bez poskytovatele Bitcoin Futures, které by byly reálně podložené a vypořádávané v Bitcoinu. Komise tak de facto poskytla prostor konkurenčnímu Bakktu, aby mohl předstihnout LedgerX.

V pondělí jsme vás také informovali o přidání dalších kryptoměn ke stakování a airdropu na Binance. Kromě dříve oznámených tu nyní můžete stakovat také Qtum a Stratis. Burza tak vyrovnává dluhy vůči uživatelům, kterým zapomenula tyto odměny vyplácet. Do článku jsme nahustili ještě zajímavou novinku od Tronu a fork BCH SV.

Stále počítáte v bitcoinech?

Někteří z vás nám psali, že by nechtěli dostávat výplatu v bitcoinech, protože by dostali jen „0 celá něco.” No možná se již brzy dočkáme toho, že budeme při platbě Bitcoinem přepočítávat ceny v satoshích. Dominik Stroukal nám napsal, že ho informace o překonání 7 národních měn nejmenší jednotkou Bitcoinu vůbec nezaujala. Nás to mrzí, avšak vidíme v tom budoucnost. Až si Dominik jednou koupí pivo a obsluha ho požádá třeba o 300 satoshi, možná si na nás vzpomene.

Následně přišla zpráva, že Severní Korea shromažďuje asi 2 miliardy dolarů i v bitcoinech na zbrojení, a to prostřednictvím hacků. Přinejmenším část těchto financí údajně pochazí z hacků kryptoburz a těžařů.

Když se řekne mezibankovní transakce v USA, je řeč také o americkém systému centrálních bank. FED chce tyto transakce přizpůsobit modernímu světu. Jediný háček je v tom, že to plánují někdy v letech 2023 – 2024. Na sociálních sítích někdo kousavě poznamenal, že se toho již možná ani nedožijí. Nebudeme předbíhat a počkejme si, co za 5 let připraví.

Je to k nevíře, ale zákony AML zřejmě tak docela neplní svůj účel. Zatímco běžní uživatelé bez úmyslu obcházet zákon jsou jimi vystaveni nadměrnému nebezpečí, zločinci si mohou koupit jejich KYC dokumenty za pouhých 75 dolarů. Toho pravděpodobně využívají také Číňané po téměř úplném zákazu kryptoburz v zemi.

Aniž bychom to plánovali, po vydání článku jsme zaznamenali, že burza Binance vydala prohlášení, kde oznamuje, že se stala obětí vydírání útočníka, který tvrdil, že má 10 000 fotografií s citlivými osobními údaji uživatelů. Binance chtěla důkaz, že materiál pochází opravdu od nich, hacker však začal dokumenty šířit na sociálních sítích.

VeChain pomohl čínskému dovozci značkového vína zvýšit tržby o 10 %. K tomu údajně došlo díky využití platformy založené na blockchainu VET, která umožní zákazníkům sledovat celý výrobní a dodavatelský řetězec. Společnost díky tomu výrazně snížila množství padělků a odlišila je od originálů a zákazníci jsou lépe informováni o tom, co kupují.

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

Litecoin Halving Je Zde! Právě Skončilo Odpočítávání

Bitcoin Futures | LedgerX Narazil na Byrokratickou Barikádu a Prvenství mu Bylo Odebráno

Binance Staking Qtum a Stratis, Tron Sun Network – 100násobná Škálovatelnost, BCH SV Hard Fork

Satoshi Má Již Větší Hodnotu, Než 7 Národních Měn!

Severní Korea Shromáždila 2 Miliardy Dolarů na Zbrojení – Část v Kryptoměnách

FED Plánuje Mezibankovní Transakce 24/7 – Spuštění asi za 5 Let!

KYC za prodej?! Číňané Mohou Obchodovat na Zakázaných Burzách s Pomocí Kradených Údajů

FUD? Binance Má Zaplatit 300 BTC Výkupné Zloději Osobních Údajů (KYC)

VeChain v Praxi | Platforma Dohlíží na Originalitu Vína Penfolds za 3,9 Miliard $ Ročně

Závěr

Přestože některé zprávy se týkaly poměrně závažného problému, který se dotýká nás všech, uzavřeme tento díl SPPN pozitivně. V poslední době jsme mohli zaznamenat znatelnou změnu sentimentu, kdy řada politiků a velkých společností již akceptuje kryptoměny. Svět se pomalu otevírá jejich používání a my jsme svědky toho, jak k tomu pomalu dochází. Letošní rok byl zatím v tomto ohledu doslova přelomový.

A co ta otázka? Asi stále ještě počítáte stav portfolia v bitcoinech, nedivíme se vám, no jednou by se to mohlo změnit…

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *