Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

#40 | Brexit, ETH fork, VET hack, Matic pump and dump, “shitcoin” se neříká!, Číňané ovládli těžbu BTC: SPPN

Máme tady sobotní souhrn posledních novinek (SPPN), neboli zprávy týdne. Zde si projdeme, co se za 2. prosincový týden událo, nejen na trhu a v kryptosvětě. Jaká jsou nejaktuálnější témata, které kryptokomunita zaznamenala? SPPN je zkrátka zkratka pro náš týdenní přehled, tak pojďme na to… 

Hezkou sobotu! Již 40, díl našeho přehledu SPPN je zde. Nově již přehled vychází pouze v sobotu, takže jsme ho v podstatě změnili na týdenní zprávy, což, jak věříme, bude více vyhovovat také vám. Nově navíc každou středu na KryptoHodlerovi najdete náš unikátní lehce humorně laděný formát kryptonovinek –  Facebookovinky.

Co připravil poslední týden pro kryptoměny

Nejprve si všechny zprávy shrneme a následně ke každé přidáme pár slov. Každý klikatelný odkaz vás dovede přímo na samostatný článek o dané zprávě, novince či zajímavosti, kde si můžete přečíst více informací.

Týdeníky

Kryptoměny

Ekonomika a trhy

Těžba

Svět

Hacky a krachy

 

Kryptomarket

Tento týden jsme se podívali na trh kryptoměn v zamyšlení, zde se skutečně může blížit pád na 6000 dolarů před návratem do bull marketu. Tento scénář totiž nyní vůbec nelze vyloučit, ba naopak, řada indikátorů tomu napovídá. Nelze opomentout ani rekordní množství longů, které jsou na ATH, jak jsme vás ostatně také informovali na našem Facebooku.

V době přípravy článku je Bitcoin v oblasti mezi 7 200 a 7000 USD a od minulé soboty zaznamenal pokles z asi 7 500 na 7 130 dolarů za jednotku dle CMC. Altcoiny také momentálně nepředvádí žádnou hitparádu a mnohé jsou na ročním dně. Jako příklad můžeme uvést třeba IOTU, která zaznamenává nejnižší cenu od července 2017, přičemž i tehdy se pod aktuálních 0,19 USD dostala jen asi na dva dny!

Týdeníky

V týdeníku HODL jsme se věnovali Proof-of-Stake. První číslo Facebookovinek, kde se začaly dít věci, mimo jiné obsahovalo přehled výpočtů na metodu průměrování vstupní ceny a Bitcoinovej kanál rozlouskl základy Stock-to-Flow a nabídl zajímavý pohled na jeho použití pro Bitcoin. Samozřejmě se nejčastěji využívá pro cenové věštby, které jsou v této době tak populární.

Nepoužívejme slovo shitcoin

Co vlastně znamená slovíčko shitcoin a proč ho používáme? A proč bychom ho možná neměli používat. Youtuber se touto otázkou zabýval ve videu. Jeho kanál však pravděpodobně zlomyslný hater opakovaně nahlašuje, v důsledku čehož mu bylo toto video, i mnoho dalších, smazáno. Je smutné že se takové věci v naší malé milé komunitě dějí. My jsme o tom však stihli informovat.

Ethereum Istanbul hard fork

Přinesli jsme vám poměrně obsáhlý článek, kde najdete v kostce vše, co vás v souvislosti s hard forkem Etherea Istanbul může zajímat. Jednalo se o již 3. hard fork kryptoměny Ethereum za rok 2019 a vše i tentokrát proběhlo bez větších nesnází či failů.

Bitcoinová peněženka na oběžné dráze!

Raketa Falcon 9 odnesla bitcoinovou peněženku do stratosféry. Na mezinárodní vesmírné stanici byla bitcoinová peněženka nainstalována a podle společnosti SpaceChain tak má již nyní Bitcoin jeden z uzlů na oběžné dráze Země.

Řekové budou pokutováni, pokud neutratí třetinu příjmu online

Přinesli jsme vám zprávu, že řecká vláda hodlá uzákonnít povinné řecké utrácení. Řekové zřejmě příliš spoří a vláda jim to hodlá zatrhnout. Kdo neutratí aspoň 30 %, ten zaplatí z neutracených peněz pokutu. Poněkud ostré a nepříliš svobodné řešení, co říkáte?

Čínští těžaři ovládají 66 % hashrate Bitcoinu

Čína je velmoc v těžbě Bitcoinu. Tamní těžaři těží více, než zbytek světa dohromady. Navíc to úzce souvisí s výrobci těžebních strojů, mezi nimiž také dominují Číňané. Svět má co dohánět.

BREXIT | Británie zná výsledky předčasných voleb

Více než 3letá neschopnost odejít po rozhodnutí občanů Spojeného Království v referendu se chýlí ke konci. Výsledky předčasných voleb smetly ze stolu návrhy na další odklad a Brexit tak již nemá nic, co by mu stálo v cestě. Termín odchodu UK z EU je 31. leden 2020.

Matic Network (MATIC) se vysypal – pád přesahující 50 %

Kryptoměna Matic Network zaznamenala obrovský pád. Ačkoli se autor poplašného tweetu za svou chybu omluvil, FUD již stihl zdecimovat cenový vývoj Matic. V zásadě je však nyní tento altcoin tam, kde byl přibližně před měsícem, než odstartoval nebývalý růst, který jak rychle přišel, tak ještě mnohem rychleji kompletně zmizel.

1,1 miliardy VET bylo ukradeno nadaci VeChan

Velmi negativní zprávou pro vývoj a řízení budoucnosti kryptoměny VeChain je hack, při kterém byla nadaci VET odcizena více než miliarda mincí VeChain. Nadace dělá co může, aby pachatele dostihla, nebo mu alespoň zabránila kryptoměnu prodat a odnést si lup.

Závěr

Naše týdenní kryptozprávy a novinky jsou u konce. A vy už víte, že týdenní SPPN, tedy sobotní přehled posledních novinek, vyjde opět zase příští sobotu. 🙂 Pokud tedy nemáte přes týden čas, budeme se na vás těšit, pokud ano, tím spíš nás navšivte zítra, kdy vyjde náš pravidelný týdeník HODL a samozřejmě také v průběhu příštího týdne, kdy vás budeme jako vždy zásobit řadou aktualit a informací ze světa kryptoměn. Během Vánočních svátků si všichni odpočineme, nasbíráme síly a poté společně vkročíme do Nového roku.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Facebookovinky #1 | Na našem Facebooku se začínají dít věci!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *