Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Prezident Salvadoru chce Bitcoin jako zákonné platidlo! Historický okamžik pro BTC?!?

Přímořský stát ve Střední Americe – Salvador může být prvním státem na světě, který ustanoví decentralizovanou měnu Bitcoin (BTC) jako své zákonné platidlo.

Salvador může být první země, kde bude Bitcoin státní měnou

Tento drobný stát, který se rozkládá na pobřeží Tichého oceánu, je známý též jako El Salvador, přičemž v překladu ze španělštiny zní jeho název velmi poeticky – „Spasitel.“ Čerstvý pobřežní vzduch možná inspiroval prezidenta Salvadoru, aby učinil krok, ke kterému se dosud žádný jiný prezident na světě neodvážil.

Agentura Reuters uvedla, že prezident země Nayib Bukele v sobotu představil legislativu, která uzná kryptoměnu stejně jako americký dolar, který země v současné době používá. Návrh zákona bude během tohoto týdne odeslán do místního Kongresu.

„V krátkodobém horizontu to vytvoří pracovní místa a pomůže zajistit finanční začlenění tisícům mimo formální ekonomiku,“ uvedl prezident Salvadoru.

Bitcoiny na prahu historického milníku

V Americe se brzy může začít používat svobodná internetová měna, známá coby největší kryptoměna, jako státem uznané platidlo – ale není to USA. Zprávu o iniciativě prezidenta Slavadoru, který chce Bitcoin uznat státní měnou, představil zakladatel a generální ředitel Strike Jack Mallers na bitcoinové konferenci v Miami.

„Přijetí nativní digitální měny jako zákonného platidla poskytuje Salvadoru nejbezpečnější, nejúčinnější a globálně integrovanou síť otevřených plateb na světě,“ komentoval Mallers a dodává: „Transformační je to, že Bitcoin je jak největší rezervní aktivum, jaké bylo kdy vytvořeno, tak i vynikající peněžní síť. Držení bitcoinů poskytuje způsob, jak chránit rozvojové ekonomiky před potenciálními inflačními šoky fiat měny.“

Pro Bitcoin se jedná o okamžik s potenciálním historickým významem, protože může být poprvé oficialně ustanoven legální měnou. Dosud mu přitom většina politiků a regulátorů připisovala roli komodity, zboží, “záhadné” formy majetku či alternativní investice. Zajímavostí pak je, že bývalý americký kongresman a prezidentský kandidát Ron Paul na stejné miamské konferenci hovořil o Bitcoinu jako o penězích a řekl, že by měl být jako peníze také regulován, včetně otázky daní. 85letý politik se odvolával na svobodu volby, která by podle jeho názoru měla patřit lidem, nikoli vládní monopolizaci peněz.

Prezident Salvadoru je Bitcoiner

Prezident El Salvador nasadil laserové oči (zdroj: Twitter)

Nayib Armando Bukele Ortez usedl 1. června 2019 do funkce 46. prezidenta Salvadoru. Bukele na Twitteru označil

propagaci finančního začleňování za „morální imperativ“ a také cestu k růstu ekonomiky Salvadoru poskytnutím přístupu k úvěrům, úsporám, investicím a bezpečným transakcím. „Zlepší to životy a budoucnost milionů lidí.“ – Těmito pozitivními a optimistickými slovy komentovala hlava státu svůj záměr o přijetí Bitcoinu.

Bukele pokračoval v diskusi na Twitteru, kde uvedl, že tržní kapitalizace BTC činí 680 miliard dolarů. „Pokud by bylo 1 % z toho investováno do Salvadoru, zvýšilo by to náš HDP o 25 %,“ uvedl. „Na druhé straně budou mít bitcoiny 10 milionů potenciálních nových uživatelů a nejrychleji rostoucí způsob převodu 6 miliard dolarů ročně.“

Závěr

Od prvního dosažení parity s americkým dolarem, přes přesun na oběžnou dráhu Země.., Bitcoin během své 12leté historie prošel řadou významných milníků. Zaznamenali jsme první bitcoinové produkty na světových burzách, první obchody přijímající kryptoměnu, prvotní zájem institucí či historická cenová maxima, která opakovaně dostávala investory do eufórie, ale i následné propady, kdy docházelo k provolávání slov zkázy a konce. Kritici i někteří politici, bankéři a regulátoři v průběhu času měnili svůj názor na bitcoiny a nyní přichází první prezident svobodného státu, který chce BTC ustanovit zákonným platidlem.

Společně jsme dnes svědky dalšího potenciálního milníku s obrovským významem pro první a největší funkční digitální měnu na světě. Budeme bedlivě sledovat, zda Salvador dotáhne tento návrh zákona do zdárného konce, a poté vás budeme opět informovat.

 

Co pro mě znamená Bitcoin: Challenge

Poprvé v historii Bitcoin překonal 1 milion korun! Obrovský milník se stal skutečností

Milník: 100 000 Obchodníků a Organizací Přijímá Bitcoiny

Muzeum historie blockchainu je tu! První bylo otevřeno v Hamburgu

Bronzová socha Satoshi Nakamota v Budapešti; Musk to udělal zase; Google ruší zákaz reklam pro americké kryptoburzy: Příběhy týdne

Elon Musk na sebe přivolal hněv Anonymous: „Vaše hry na krypto trzích zničily životy!” [TOP 3 body videa]

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

  • hal

    Myslim si,ze ostatne staty Latinskej a Juznej Ameriky(aj Afriky) vzhladom na ich zaujem cakaju co sa bude diat.Ak Salvador uspeje,pojdu v jeho slapajach a to by bol super prelomovy krok s obrovskymi dosledkami na slobodu,financny system a miliony obycajnych obyvatelov Zeme.Je priznacne,ze zaciatok uskutocnia prave chudobnejsie staty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *