Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

#48 | Nové začátky a zajímavé novinky: SPPN

Týden po týdnu pro vás chystáme souhrn, kde si během chvilky projdeme vše, co se za ten týden od vydání posledního dílu událo v kryptosvětě, na marketu, v kryptoměnové komunitě i mimo ni. Tentokrát je hlavní téma: Nové začátky.

Čekají nás nové zítřky?

Stále se setkáváme s  problémy centralizovaných platforem a soc. sítí. Co kdybychom vám řekli, že již existuje alternativa?

Nová komunita pro hodlery na Steemitu – přidáte se? [KryptoHodler]

KryptoHodler otevírá novou komunitu pro hodlery na Steemitu. Nové decentralizované platformy pomalu přicházejí a je na nás, nadšencích do kryptoměn, abychom je v začátcích podpořili. Steemit k takovým novým blockchainovým sítím nejen patří, ale spíš by se dalo říct, že mezi nimi aktuálně vede. Připojte se k nám v nové komunitě.

Návod na Steemit
Odkaz do komunity

Týdeníky

HODL | Využití a výhody blockchainu pro dodavatelský řetězec (supply chain)

Dodavatelský řetězec začíná dodáním surovin od dodavatele výrobci a končí dodávkou konečného produktu uživateli, popř. zpětným odběrem (např. vratných lahví). Současné dodavatelské řetězce narážejí na problémy, jako přesnost dat, či omezená možnost sledování produktů a další. Řadu těchto problémů je možné vyřešit pomocí technologie blockchain.

Facebookovinky #9 | JUST HODL!

V kryptosvětě je to někdy trochu stresující a dlouhodobě držet – JUST HODL – vyžaduje pevné nervy. Proto je třeba občas věci odlehčit a od toho jsou tu naše Facebookovinky.

Hack peněženky IOTA – Trinity wallet

IOTA se vzpamatovává z hacku. K dispozici je nová desktop verze peněženky Trinity 1.4.1

Velice vážný a rozsáhlý hack způsobil, že někteří uživatelé peněženky Trinity přišli o prostředky v kryptoměně IOTA. Jen díky včasnému (nicméně centralizovanému) zásahu se předešlo dalším škodám. Útočníci totiž našli způsob, jak získat všechny seedy, což by mohlo vést k odcizení mnohem většího množství.

IOTA je stále vypnutá – může převinou transakce zpět před rozsáhlý hack peněženky Trinity

Kryptoměnu IOTA postihlo hotové neštěstí. Nejen, že byla závažným způsobem hacknuta peněženka, což vedlo k odcizení seedů některých uživatelů. Hack však navíc vedl k zastavení sítě a nyní také k vrácení transakcí zpět před okamžik útoku, čímž v očích mnoha kryptonadšenců IOTA ztrácí.

Kryptoměny

Kryptoměna – podívejte se na crypto z jiné perspektivy

Obvyklý způsob, jak se dívat na crypto, je, že aby kryptoměna vznikla a mohla fungovat, musí přijít lidé a vytvořit ji. Lidé – vývojáří, těžaři či uživatelé – tedy stojí na začátku procesu, na jehož konci je pak onen krásný lesklý coin či token. Je zde však i jiná a vlastně úplně opačná perspektiva…

IOHK daruje 500 tisíc dolarů v Cardanu na účet Univerzity ve Wyomingu

Díky státní legislativě vyrovnávacích fondů se 500tisícový $ dar společnosti IOHK ze státních peněz zdvojnásobí na 1 milion dolarů. Cílem štědrého daru je je podpora univerzitních výzkumných aktivit v oblasti blockchainu. Dar má být použit zejména pro podporu pokročilé blockchainové laboratoře UW IOHK Advanced Blockchain Research and Development, která bude umístěna v Univerzitě ve Wyomingu.

Vitalik Buterin ohledně Ethereum 2.0 a DeFi na ETHDenver 2020

ETHDenver je jedním z největších hackathonů a kryptoměnových konferencí v USA. Na třídenní akci se sešli mnozí odborníci na blockchain a tisíce vývojářů. Vystoupil také spoluzakladatel kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin.

Bitcoinovej Kanál | Co je Cardano (ADA)

ADA je velmi slibný projekt, který v poslední době čeká významný update, proto se kromě tohoto videa můžete na Kryptohodlerovi těšit na samostatný článek, který bude věnovám Cardanu a jeho novinkám. Pravděpodobně však nejprve počkáme na spuštění stakingu a až poté připravíme nějaký návod.

Blockchain

T-Mobile, Telefonica, Orange a Telekom – 4 telefonní obři testují blockchainovou platformu

Řešení původně navrhl Telekom Laboratories (T-Labs) a Deutsche Telekom Global Carrier – mezinárodní velkoobchodní jednotka operátora. Partneři vč. T-Mobile či Orange tvrdí, že jejich společná blockchainová platforma výrazně snižuje složitost současného procesu v rámci roamingových slev.

Krádeže, podvody a bezpečnost

Bezpečnost | Důležitá pravidla při nákupu a hodlování kryptoměn a jak ochránit své krypto

Tady najdete vše, co potřebujete vědět o bezpečnosti v kryptosvětě (i když na toto téma asi nikdy není dost informací). Článek přečtete za pár minut, ale může vám ušetřit hromadu peněz a starostí.

Někdo zneužil smrtící koronavirus, aby vytvořil ERC-20 token CoronaCoin

Představte si, že byste byli finančně zainteresovaní na tom, jak moc se koronavirus rozšíří, kolik lidí se nakazí a dokonce i na tom, kolik lidí zemře. Každá honba za profitem má svou mez a tohle rozhodně překročilo všechny myslitelné meze.

Téměř 1 milion dolarů v ETH byl ukraden – DeFi protokol bZx utrpěl hned 2 útoky

Svět DeFi se otřásl po krádeži ETH v hodnotě téměř milionu dolarů. Ne jeden, ale hned dva útoky způsobily velkou ztrátu prostředků projektu bZx, který umožňuje pákový trading.

Odpočinek

Jak si zvyknout na to, že jiní lidé mají jiný názor?

Odpočinkový článek o tom, jak je to s názory a na co si dát pozor. I tohle uvědomění může být součástí vašeho osobního bohatství.

Závěr

Další týden je téměř za námi. Bitcoin během něj opět propadl pod hranici 10 tisíc dolarů a zatím konsoliduje lehce nad 9 600. V kryptosvětě se pořád něco děje a také dnešní díl SPPN je toho důkazem. Tentokrát jsme vás pozvali do nové komunity pro hodlery, kterou budeme postupně rozvíjet, tak se můžete přidat, budeme rádi. Hezký sobotní večer!

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny či do Steemit komunity.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *